Zeytinburnu'nda İnşa Edilen 260 Rezerv Konut Kentsel Dönüşümde Kat Maliklerine Takas Olarak Teklif Edildi

Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy ilçede inşa edilen rezerv konutların satılmayacağını ve kentsel dönüşüm için kullanılacağını söyledi.

Emlak Haberleri 09.01.2022 - 01:08 09.01.2022 - 01:08 Engin Uzunoğlu

Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında yapılan faaliyetler ve planlamalar hakkında açıklamalarda bulundu. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Zeytinburnu'nda inşa edilen rezerv konutlar hakkında satılacağı iddialarını cevaplandıran Başkan Ömer Arısoy böyle bir planlarının olmadığını söyledi.

ZEYTİNBURNU'NDA REZERV KONUTLAR KENTSEL DÖNÜŞÜM İÇİN KULLANILACAK

Bakanlık tarafından Zeytinburnu'nda inşa edilen rezerv konutlar hakkında konuşan Başkan Ömer Arısoy, "Bizim rezerv konutları satmak gibi bir planımız yok. Bakanlık tarafından inşa edilen bu konutlar amacına uygun bir şekilde kullanılacaktır. İlçemizde başka alanların kentsel dönüşümüne katkı sağlamak için bu konutları kullanacağız. Başka bir şekilde bu konutlar değerlendirilmeyecektir." dedi.

KAT MALİKLERİNE REZERV KONUTLAR TAKAS OLARAK TEKLİF EDİLDİ

Açıklamalarını sürdüren Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, "Rezerv konutlar Veliefendi Mahallesi'nde İşçi Blokları'nın kentsel dönüşümünde gündeme geldi. Kat maliklerine takas için bu rezerv konutları teklif ettik. Bunun için de Ocak ayının sonuna kadar bir süre verdik. Burada kat maliklerinin konutlarına bir değer biçildi ve rezerv konutlar için de bir değerleme yapıldı. Her bir daire sahibine kendi dairesine karşılık gelebilecek bir daireyi taklif ettik. Arada olan farkı da TOKİ'nin en uzun vadeli ödeme seçeneği ile sunduk. Ocak ayı sonunda eğer mutabakat sağlayamazsak farklı bir çözüm yolu arayacağız." ifadelerini kullandı.

Rezerv konutların kentsel dönüşüm için iyi bir teklif olduğunu belirten Ömer Arısoy, "Biz Zeytinburnu'nda 260 konutun daha dönüşümünün sağlanmasının derdindeyiz. Bakanlığın tek şartı ellerinde arsa kalmasıdır. ZeytinburnU'nun en kıymetli yerinde dönüşüm için kullanılıyor bu konutlar. Yani satışı filan sözkonusu dahi değil." şeklinde konuştu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@