Zincir Marketlere Bakkal Ayarı Geliyor! Sigara Ve Ekmek Satamayacaklar!

TESK Başkanı Bendevi Palandöken yasal düzenleme yapılacağını ifade ederek zincir marketlerin artık ekmek ve sigara satamayacaklarını söyledi.

Finans 09.01.2022 - 18:53 09.01.2022 - 18:53 Engin Uzunoğlu

Ankara Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası'nın 27. Olağan Genel Kurulu'nda konuşan TESK Başkanı Dendevi Palandöken önemli açıklamalarda bulundu. Devletin en üst kademeleri ile görüşme yaptığını söyleyen Bendevi Palandöken zincir marketlerin ekmek ve sigara satamayacaklarını açıkladı.

DEVLETİN EN ÜST KADEMESİNE İLETTİK

Bakkalların yaşadıkları sorunlar hakkında bir çalışma yürüttüklerini söyleyen TESK Başkanı Bendevi Palandöken, "Bakkalların yaşadıkları sorunları çözebilmek için önemli bir çaba gösteriyoruz. Devletin en üst kademesine kadar bu sorunları taşıdık. Bu meselelerin çözümüne dair de kapsamlı bir çalışma gerçekleştirdik. Biliyorsunuz ki bahsettiğimiz yasa TBMM'de. Bu yasanın geçmesiyle bakkaların bazı sorunları otomatik olarak çözülmüş olacak." dedi.

ZİNCİR MARKETLER EKMEK VE SİGARA SATAMAYACAKLAR

Zincir marketlerin bakkalara olan etkisine de değinen TESK Başkanı Bendevi Palandöken, "Zincir market sorunu olduğunu biliyorum. Bunun için de yaptığımız çalışmada önemli maddeler var. Zincir marketler buy yasal düzenleme TBMM'den geçtikten sonra ekmek ve sigara satamayacaklar. Bu ürünleri sadece bakkallar satabilecekler. Ekmek ve sigara satın almak isteyen vatandaşlarımız bakkalara gidecekler. Bu başlı başına bakkalların desteklenmesi anlamına geliyor." ifadelerini kullandı. 

ZİNCİR MARKETLER PAZAR GÜNLERİ AÇIK OLACAK MI

Zincir marketlerin çalışma saatlerine dair de fikir beyan eden TSK Başkanı Bendevi Palandöken," Yıllardır açma kapama saatleri hakkında itirazlarımız oluyor. Ancak maalesef zincir marketlerin ve AVM'lerin pazar günleri açılmamasıyla alakalı sorun çözülemiyor. Bu da bu işi yapan insanların tamamının ticaretten menni gibi bir durum olduğundan kaynaklanıyor. Biz bakkallarımızı pandemi döneminde korumayı başardık. O dönem bakkaların açık kalmasını sağladığımız gibi zincir marketlerde de bazı ürünlerin satışını engelledik. Bakkalların sorunlarını çözmek için yoğun çaba gösteren birisi olarak bu yolda çalışmalar yapmaya devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@