Ziraat Bankası 0.89 ve 0.99 Faizli Konut Kredisi Başvurusu Başladı Mı, Ne Zaman Başlayacak?

Kamu bankaları arasında bulunan Ziraat Bankası'nın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklama ile düşük faizli konut kredisi vereceği ilan edilmişti. Kredi başvurusu ne zaman başlayacak?

Finans 11.05.2022 - 15:10 11.05.2022 - 15:10 Gülcan Özer

Ev sahibi olmak isteyen kişilere yönelik olarak kamu bankaları tarafından ucuz konut kredisi desteği sağlanacağı ilan edilmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabine toplantısı sonrasında yapılan açıklama ile ev sahibi olmak isteyen kişilere ve inşaat sektörüne yönelik olarak 3 destek kredisi paketinin kullanıma sunulacağı ilan edilmişti. 

Yapılan açıklama kapsamında ilk kez ev alacak kişilere yönelik olarak İlk Evim Konut Finansman Paketi, dolar ve altınını bozdurarak ev almak isteyen kişilere yönelik olarak Genişletilmiş Konut Finansman Paketi ve yeni konut üretimini desteklemek amacı ile ev fiyatlarına en az 1 sene zam yapmama sözü veren inşaat firmaları ve konut projelerine yönelik olarak ise İnşaat Sektörüne Özel Kredi Garanti Paketi ile düşük faizli destek kredisi verileceği ilan edilmişti. Peki, Ziraat Bankası ilk evim finansman paketi ve genişletilmiş konut finansman paketi başvuruları başladı mı?

ZİRAAT BANKASI 0.99 FAİZLİ İLK EVİM KONUT FİNANSMANI BAŞVURUSU BAŞLADI MI?

Hayır ne yazık ki Pazartesi günü akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabine toplantısı sonrasında açıklanan kredi paketinde başvuru süreci henüz başlamadı. Ev sahibi olmak isteyen vatandaşların sabırsızlıkla beklemiş oldukları başvuru duyurusu kamu bankaları tarafından beklenmeye devam ederken 3 bankanın ortak bir duyuru metni ile başvuru sürecini başlatmaları bekleniyor. 

ziraat kampanyalar duyuru bölümü

Bankanın kampanyalar bölümünde de ne yazık ki henüz konut finansmanı paketi için resmi açıklama bulunmuyor. Söz konusu kredi paketi için başvuruların en geç Pazartesi günü itibari ile başlatılması bekleniyor. 

konut finansman paketleri

ZİRAAT BANKASI 0 89 KONUT KREDİSİ BAŞLADI MI?

Hayır, ilk evim konut finansman paketinde olduğu gibi henüz genişletilmiş konut finansman paketi içinde beklenen başvuru duyurusu gelmedi. Söz konusu kredi paketinde ilk başvuru duyurusunun gelmesi ile aranılan şartları taşıyan kişiler kredi çekmek için başvuru yapmaya başlayacaklar. Bir önceki destek paketinde de kampanya duyuru hafta başında yapılmış, kredi başvuruları ise Cuma günü alınmaya başlanmıştı. Bankaların kendi içlerinde kredi süreci için çalışmalarını yürüttüklerini, sistem çalışmalarının tamamlanması ile başvuru sürecinin yapılan duyuru ile başlatılacağı belirtiiyor. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@