Ziraat Bankası 119 Bin TL, 160 Bin TL Fiyatlarla 2+1 Ve 3+1 Konutları Satış Listesine Ekledi!

Türkiye'de konut satın almak için talepte bulunan vatandaşlara Ziraat Bankası tarafından uygun fiyatla konut satışı yapılmaya devam ediliyor. Ziraat Bankası kaç TL ile konut satıyor?

Emlak Haberleri 18.04.2022 - 19:06 18.04.2022 - 19:06 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de konut piyasasında adeta bir kabuk değişimi yaşanıyor. Sıfır konutlar artık stok erimelerinden dolayı piyasada talep edilen sayıda bulunamıyor. Sıfır konutlar piyasaya sürülse de fiyatları oldukça uçuk rakamlara ulaşabiliyor. Bundan dolayı da ikinci el konutlara büyük bir ilgi oluştu. bu konuda da emlak piyasasında adeta bir fiyat çıkmazı yaşanıyor. Yüksek talepten dolayı ikinci el konutların fiyatları da uçuşa geçti.

ENFLASYONUN ALTINDA KALAN KREDİ FAİZLERİ KONUT TALEPLERİNİ ARTTIRDI

Türkiye'de bir yüksek enflasyon sorunu yaşanıyor. Ancak bu sorunun konut sektörüne yansıması iki boyutlu oldu. Öncelikle inşaat maliyetlerindeki enflasyon artışları konut fiyatlarını yükseltti.  Lakin diğer taraftan enflasyonun altında kalan konut kredisi faizleri de yüksek fiyatlara rağmen talep artışına neden oldu. İnsanlar enflasyon karşısında eriyip gidecek konut kredisi kullandıp ev sahibi olmak istiyorlar. Lakin bu noktada devreye ucuz konutlar giriyor. 

ZİRAAT BANKASI'NDAN UCUZ FİYATLI KONUTLAR!

Ucuz fiyatlarla konut satışı yapılan merciiler vatandaşlarca sıkça sorgulanmaya başlandı. Emlak piyasasında ucuz konut bulmanın herhangi bir şekilde imkanı kalmadı. Ancak bankalar müşterilerden kredi karşılığında ipotek tesis edip sonradan müşkiyetlerini aldıkları konutları ucuz fiyatla satışa çıkarabiliyorlar. Bu bankalardan birisi de Ziraat Bankası oluyor. Ziraat Bankası farklı şehirlerde bulunan bazı konutları bu şeki,lde satışa çıkararak uygun fiyatlarla alıcı beklemeye başladı.

ZİRAAT BANKASI'NIN KONUT SATIŞ İLANLARI!

Ziraat Bankası Erzurum Aziziye'de bazı konutları satışa çıkardığını duyurdu. Aynı apartmanda bulunan konutların büyüklüklerinin 107 metrekare ve 117 metrekare oldukları bildirildi. Banka bu konutlar için 160 Bin TL, 175 Bin TL, 180 Bin TL ve 195 Bin TL fiyat beirledi. Sözkonusu konutlar için henüz herhangi bir satın alma teklifinin yapılmadığı bildirildi.

ziraat bankasım konut satış ilanları 1

Ziraat Bankası tarfaından Adıyaman Merkez'de bulunan 2+1 daire için de 250 Bin TL'Lik bir fiyat belirlendiği açıklandı. Bu konut için de henüz bir teklif yapılmadı.

ziraat bankasım konut satış ilanları 2

Samsun'un Terme ilçesinde 110 metrekare büyüklüğündeki apartman dairesi için Ziraat Bankası'nın 550 Bin TL fiyat belirlediği konut satış ilanı ile duyuruldu.  Giresun Merkez'de ise 3+1 büyüklüğündeki bir daire Ziraat Bankası tarafından 300 Bin TL'ye satışa çıkarıldı.

ziraat bankasım konut satış ilanları 3

Ziraat Bankası'nın yayınladığı bir diğer konut satış ilanına göre Ordu'nun Kumru ilçesinde 100 metrekarelik apartman dairesi  119 Bin TL'ye satışa çıkarıldı. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@