Ziraat Bankası 125 Bin TL Taşıt Kredisini Aylık Kaç TL Taksitle Veriyor?

Otomobil satın almak isteyenlerin aradıkları finansman desteğini Ziraat Bankası veriyor. Ziraat Bankası taşıt kredisi aylık faiz oranı yüzde kaç?

Ziraat Bankası 125 Bin TL Taşıt Kredisini Aylık Kaç TL Taksitle Veriyor?

Yeni yıla yeni otomobilleri ile girmek isteyenlere finansman destekleri Ziraat Bankası tarafından veriliyor. Ziraat Bankası oldukça cazip imkanlarla otomobil satın alacak müşterilerine taşıt kredisi veriyor. Peki Ziraat Bankası taşıt kredisi kampanyasının özellikleri nelerdir? Ziraat Bankası taşıt kredisi maliyetleri ne kadardır? Ziraat Bankası aylık kaç TL taksitle 125 Bin TL taşıt kredisi veriyor?

ZİRAAT BANKASI TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASININ KOŞULLARI NELERDİR?

Ziraat Bankası taşıt kredisi kampanyasına dair kapsamlı bir bilgilendirmede bulundu. Yapılan bu bilgilendirmeye göre taşıt kredisi çekmek isteyen müşterilere oldukça cazip imkanlar sunuluyor. Piyasaya göre makul bir faizle verilen taşıt kredisi araç sahibi olacakların maliyetlerini de düşürmüş oluyor.

Ziraat Bankası'nda ne kadar taşıt kredisi kullanılabileceğine dair de bilgilendirme yapıldı. Buna göre müşterilerin satın alacakları otomobillerin değerine göre taşıt kredi miktarı belirleniyor. Sıfır kilometre otomobillerin değerlerinin tespitinde otomobillerin fatura değerlerine bakılıyor. Fatura değeri 120 Bin TL'nin altın olan otomobiller için Ziraat Bankası yüzde 70 oranında kredilendirme yapıyor. Ancak bu değerde herhangi bir sıfır kilometre otomobil olmadığı için bu kredilendirme oranı sadece kağıt üzerinde kalıyor. Değeri 120 Bin TL ile 300 Bin TL arasında olan otomobiller için ise Ziraat Bankası en fazla yüzde 50 oranında kredi veriyor.

Güncel otomobil fiyatları değerlendirildiğinde 250 Bin TL fiyatı olan bir sıfır kilometre araç için Zİraat Bankası en fazla 125 Bin TL taşıt kredisi veriyor. Bu taşıt kredisi için ise en fazla 36 ay vade yapılıyor. Bu da otomobilin değeri ile belirleniyor. Değeri 120 Bin TL ile 300 Bin TL arasında değişen otomobiller için BDDK kararı gereği en fazla 36 ay vade uygulanabiliyor. Dolayısı ile 250 bin TL'lik bir otomobil satın alınmak istendiğinde Ziraat Bankası'ndan 36 ay vadeli 125 Bin TL taşıt kredisi çekilebiliyor.

125 BİN TL TAŞIŞ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

ziraat bankası taşıt kredisi hesaplama-2

Ziraat Bankası'ndan taşıt kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,59 kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 125 Bin TL taşıt kredisi çeken müşteriler bankaya her ay 4.831 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredi için müşterilerin karşılamaları gereken yıllık maliyet oranı ise yüzde 25 şeklinde açıklandı.

SONRAKİ HABER