Ziraat Bankası 60 Bin TL Taşıt Kredisini Uygun Faizle Vererek Müşterilerinin Ayaklarını Yerden Kesiyor

Taşıt kredisi kullanarak otomobil sahibi olmayı düşünenlere Ziraat Bankası uygun maliyet imkanını sunuyor. Ziraat Bankası 60 Bin TL taşıt kredisi için ne kadar kredi taksiti talep ediyor?

Finans 11.02.2022 - 02:50 11.02.2022 - 02:50 Engin Uzunoğlu

Otomobil satın alırken vatandaşların en önemli finansman dayanaklarından birisi bankalarca verilen taşıt kredileri oluyor. Taşıt kredisi kullanarak yeni bir araba satın almak isteyecek olanlar ise kredi maliyet araştırmasından sonra buna karar veriyorlar. Uygun maliyetli taşıt kredisi imkanı sunan bankalar ise oldukça yoğun talep görebiliyorlar. Bu bankalardan birisi de Ziraat Bankası oluyor. Ziraat Bankası taşıt kredisi imkanı ile müşterilerini destekliyor. Peki Ziraat Bankası'nın taşıt kredisi kampanyasının koşulları nelerdir?

ZİRAAT BANKASI TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASININ AYRINTILARI NELERDİR?

Ziraat Bankası'ndan taşıt kredisi kullanmak isteyen müşteriler bazı koşullara uygmak durumundalar. Banka aynı zamanda müşterilere çeşitli imkanları da bu kredi ürünü ile sağlamaktadır. Ziraat Bankası müşterileri satın almak istedikleri sıfır kilometre arabalar için taşıt kredisi çekebildikleri gibi 5 yaşa kadar olan ikinci el otomobiller için de taşıt kredisi kullanabiliyorlar. 

Ziraat Bankası'ndan taşıt kredisi kullanmak isteyenler kredi limitlerini de merak ediyorlar. Müşterilerin çekebilecekleri kredilerin üst limitleri satın alınmak istenen otomobilin değerine göre belirleniyor. Eğer satın alınacak otomobil sıfır kilometreyse araç için fatura değerine, ikinci el ise kasko değerine bakılıyor. Otomobilin değeri 120 Bin TL'ye kadar ise yüzde 70 oranında, 120 Bin TL ile 300 Bin TL arasındaysa yüzde 50 oranında, 300 Bin TL ile 750 Bin TL arasındaysa yüzde 30 oranında, 750 Bin TL ile 1,5 Milyon TL arasındaysa yüzde 20 oranında kredilendirme yapılıyor. 

ZİRAAT BANKASI 60 BİN TL KREDİ MALİYET HESAPLAMASI

ziraat bankası maliyet hesaplama taşıt kredisi

Ziraat Bankası'ndan taşıt kredisi kullanmak isteyen müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,59 oranında kredi faizi uygulanıyor. 48 ay vadeli 60 Bin TL taşıt kredisi çekenler bankaya her ay 1.920 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu şartlarda kullanılan bir taşıt kredisinin toplam maliyeti ise 92.456 TL oluyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@