Ziraat Bankası Başvuranlara 1.919 TL Taksitle 60 Bin TL Taşıt Kredisi Veriyor!

Yeni bir otomobil satın almak için finansman desteği arayanlara Ziraat Bankası tarafından taşıt kredisi verilmeye devam ediliyor. Ziraat Bankası taşıt kredisi kampanyasının şartları nelerdir? 

Finans 11.10.2021 - 21:55 11.10.2021 - 22:04 Engin Uzunoğlu

Otomobil ihtiyaçlarını karşılayabilmek için araç satın almayı düşünen vatandaşlar finansman kaynaklarını araştırmaya devam ediyorlar. Bankalar tarafından verilen taşıt kredileri otomobil sahibi olmak isteyenlerin en büyük destekçisi oluyor. Ziraat Bankası da müşterilerinin bu yöndeki ihtiyaçlarını karşılşayabilmek için taşıt kredisi veriyor. Peki Ziraat Bankası taşıt kredisi kampanyasının şartları nelerdir? 

ZİRAAT BANKASI TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASI ŞARTLARI NELERDİR? 

Türkiye'de otomobil satın almak ciddi bir mali yükü de karşılamayı gerektiriyor. Bu yüksek maliyet de genellikle bankalarca verilen taşıt kredileri ile finanse ediliyor. Ancak bankadan bankaya taşıt kredisi şartları değişiyor. Şu anda en uygun maliyetli taşıt kredisi kampanyalarından birisini de Ziraat Bankası düzenliyor. Ziraat Bankası hem sıfır kilometre otomobiller için hem de ikinci el araçlar için taşıt kredisi veriyor. 

Ziraat Bankası'ndan taşıt kredisi kullanmak isteyen müşterilere sıfır kilometre araç alımında taşıt kredisi verildiği gibi 5 yaşına kadar olan ikinci el araçlar için de taşıt kredisi veriliyor. Müşteriler belirli şartlar dahilinde 48 aya kadar vadeli taşıt kredisi kullanabiliyorlar. Satın alınacak aracın kasko veya fatura değeri 120 Bin TL'nin altındaysa 48 ay vadeli kredi kullanılaniliyor. Ancak satın alınacak otomobilin değeri 120 Bin TL ile 300 Bin TL arasındaysa en fazla 36 aya kadar taşıt kredisi kullanılabiliyor. 

Ziraat Bankası taşıt kredisi kampanyasına göre ruhsatlarda hususi olarak kaydedilmesi şartıyla hafif ticari araçlar için de taşıt kredisi verilebiliyor. Minibüs ve komyonet gibi araçların alımında da Ziraat Bankası müşterilere kredi imkanı sağlıyor. 

Ziraat Bankası taşıt kredisi kampanyası kapsamında müşterilerin satın alacakları otomoıbil araç rehni yoluyla teminat olarak alınıyor. Kredi borcunun geri ödemesi tamamlandığında bu rehin tesis işlemi kaldırılıyor. Ayrıca müşterilere hayat sigortası ve kasko ürünleri de Ziraat Bankası tarafından sunuluyor. 

60 BİN TL TAŞIT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI!

ziraat bankası taşıt kredisi maliyet hesaplaması

Ziraat Bankası'ndan taşıt kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,59 kredi faizi uygulanıyor. 48 ay vadeli 60 Bin TL taşıt kredisi için müşteriler bankaya vade süresince her ay 1.919 TL taksit ödemesi yapıyorlar. Ziraat Bankası tarafından yapılan açıklamaya göre bu tutarda ve şartlarda taşıt kredisinin yıllık maliyeti yüzde 25 oluyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@