Ziraat Bankası Emeklilerin Yarasını 20.000 TL'lik İhtiyaç Kredisi Paketiyle Saracak

Ziraat Bankası emekli müşterilerinin ihtiyaç kredisi taleplerini "Emeklinin Artısı" ihtiyaç kredisi paketiyle saracak. Düşük faiz, uzun vade ve kolay ödeme seçenekleri sunulacak.

Finans 25.01.2022 - 09:59 25.01.2022 - 10:02 Mustafa Karagöz

Emekli vatandaşlar nakit destek ihtiyacı duymaları durumunda Ziraat Bankası'nın ilan ettiği çok özel bir destek paketinden yararlanacaklar. Banka emekli maaş müşterileri ile diğer emekliler için hazırladığı kredi paketinde çok daha uygun maliyetlerde kredi kullanımı ve çok daha rahat ödeme planları sunuyor. 

Ziraat Bankası'ndna ihtiyaç kredisi kullanacak olan emekliler ödemelerini 3 ay sonra yapabilirler. Bunun yanında banka standart aylık eşit taksit ödeme dışında, 2 ayda bir, 3 ayda bir, artan veya azalan ile balon ödemeli seçenekleri değerlendirebilirler. 

ZİRAAT BANKASI'NDAN 20.000 TL'LİK EMEKLİ KREDİ PAKETİ

Ziraat Bankası'nın sağladığı emekli kredi paketine bakıldığında müşterilere 25.000 TL hızlı kredi sağlanıyor. Ancak emeklilerin nakit destek talepleri daha yüksek bir limitte olursa banka 50.000 TL'ye kadar olan ihtiyaç kredisi isteklerini 36 ay vadeli ödeme planıyla karşlıyor. Emeklilerçok daha yüksek limit ile kredi kullanmak isterlerse 50.001 TL ile 100.000 TL arasında bir tutar için başvuruda bulunabilecek ve 24 ay vadeli ödeme planı oluşturabilecekler. 

Emeklilere Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Emekliler ihtiyaç kredilerini maaşlarına göre çekecekler. Aylık 2.500 TL maaş alan bir emekli en fazla 1250 TL kredi taksiti ödeyebilir. Bunun dışında 36 ay vade olanağından yararlanır. Taban aylık alan emekliler için standart kredi tutarı 30.000 TL'ye kadar çıkar. Ancak maaşı yüksek olan, kredi puanı yüksek olan yada ek teminat sunan emekliler daha yüksek limitte kredi çekebilirler. 

EMEKLİNİN ARTISI KREDİ PAKETİ

Banka web sitesinden emeklinin artısı kredi paketi için "Maaş ödemelerini Bankamız aracılığı ile alan emeklilerimiz Emeklinin Artısı Kredi Paketi ile konut ve nakit ihtiyaçlarını avantajlı koşullar ile karşılıyor, Dijital Kredi ürünü ile şubeye gitmeden kredi kullanabiliyor." açıklamasında bulundu. Bu açıklama ile aşağıda yer alan oranlarda kredi kullanılabilecek. 

Bankanın aylık kredi faiz oranı yüzde 1.55 olarak uygulanır. Ancak bu oran sadece maaş müşterileri için geçerli olup bankadan maaş almayanlar için oran değişecektir. Banka 3 ay erteleme, 36 ay vade ve kolay ödeme seçenekleri de sunacak. 

ziraat bankası emeklinin artısı 20.000 tl

Zİraat Bankası emeklinin artısı kredi paketinde düşük limitler için online, yüksek limitler için bankadan şahsen başvuru yapılması gerekiyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@