Ziraat Bankası Faiz İndirdi Mi, İhtiyaç, Taşıt ve Konut Kredisi Faiz Oranı Kaç?

Kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası kredi faiz oranları için indirim haberi ile gündeme geldi. Kredi çekmek istiyorum diyenler için faizler düştü mü, kredi faiz oranı kaç, düşer mi?

Finans 25.10.2021 - 10:32 25.10.2021 - 10:32 Gülcan Özer

Devlet bankaları tarafından yapılacağı iddia edilen kredi faiz indirimi heyecan yaratmıştı. Türkiye'nin aktif büyüklüğü ile en büyük bankası olan Ziraat Bankası kredi faiz oranları yakından takip edilirken indirim haberi sonrası son durum merak konusu olmuştu. 

ZİRAAT BANKASI KREDİ FAİZ ORANLARI DÜŞTÜ MÜ?

Merkez Bankası tarafından yapılan 200 baz puan faiz indirimi hamlesi sonrasında gözler kamu bankalarına çevrilmişti. Süreçte Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkan Vekili Cemil Ertem tarafından yapılan“Kamu bankaları kredi faizlerini merkez bankasının fonlama faizi (politika faizi) seviyesine çekti" açıklaması da heyecan yaratmıştı. 

Ancak daha sonra yapılan açıklamada söz konusu kredilerin sadece kurumsal ve ticari kredi paketlerini kapsayacağı ifade edilmiş, Halkbank ise yapmış olduğu resmi açıklama ile söz konusu iddiaları yalanlayarak böyle bir indirimin söz konusu olmadığını duyurmuştu. Ziraat Bankası tarafından da şu ana kadar yapılan resmi bir kredi açıklaması bulunmuyor. 

ziraat-bankası-konut-kredisi-21-ekim

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI KAÇ, KREDİ FAİZLERİ DÜŞTÜ MÜ?

En uygun konut kredisi veren banka olarak ilk sırada yer alan Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı rakamını sabit tuttu ve yeni haftaya da aynı oranla başladı. Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı yüzde 1.37 olarak uygulanırken 120 ay vadeli 100 bin lira konut kredisi çeken bir kişinin aylık taksit tutarı 1.702,65 TL olarak revize edildi. 

ziraat-bankası-ihtiyaç-kredisi-hesaplama-25-ekim

ZİRAAT BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ, 36 AY VADELİ 10 BİN LİRA KREDİYE KAÇ LİRA ÖDENİR?

Peş peşe gelen zamlarla bunalan vatandaşlar her geçen gün ay sonunu getirmekte zorlanırken bu süreçte ihtiyaç kredisi çekmek isteyen kişilerin sayıları da artış gösteriyor. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1,55 olarak ilan edilirken 36 ay vadeli 10 bin TL ihtiyaç kredisi çeken kişilerin aylık taksit ödemesi 383,56 TL olarak belirlendi. 

ziraat-bankası-taşıt-kredisi-21-ekim

ZİRAAT BANKASI TAŞIT KREDİSİ FAİZİ YÜZDE KAÇ, KREDİ FAİZLERİ DÜŞTÜ MÜ?

Araba sahibi olmak için taşıt kredisi kullanmak isteyen kişilere Ziraat Bankası araç kredisi faiz oranı yüzde 1.61 olarak uygulanıyor. Ziraat Bankası araç kredisi kullanan kişilerin 50 bin lira taşıt kredisi için aylık ödemeleri bin 607,62 TL olarak gerçekleşecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@