Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank Taşıt, İhtiyaç ve Konut Kredisi Erteleme Başvurusu Nasıl Yapılacak?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu BDDK tarafından bankalara yapılan kredi erteleme çağrısını sizlere emlak365.

KONUT KREDİSİ 23.03.2020 - 15:30 15.07.2021 - 00:09 SERHATMEDYA

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu BDDK tarafından bankalara yapılan kredi erteleme çağrısını sizlere emlak365.com olarak Cumartesi günü duyurmuştuk. BDDK tarafından açıklanan tavsiye kararı sonrası beklendiği gibi ilk atak kamu bankaları tarafından yapıldı. Devlet bankaları kredi borcu erteleme müjdesi verirken kredi yapılandırma 2020 işlemleri için de başvuruları alacağını açıkladı. Peki, kredi yapılandırma ve kredi erteleme başvurusu nasıl yapılacak, şartları neler?

Kamu bankaları arasında yer alan Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank her zaman olduğu gibi kriz döneminde vatandaşın yanında olan ilk bankalar olarak yine öne çıktı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu BDDK tarafından Cumartesi günü bankalara geçilen finansal istikrar destek paketi sonrasında verilen tavsiye kararlarını ilk olarak emlak365.com sitesi olarak takipçilerimize ulaştırmıştık. KREDİ BORCU ERTELEME BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?BDDK tarafından açıklanan erteleme kararı sonrası 3 devlet bankası son dakika haberi olarak ajanslara kredi borcu yapılandırma müjdesi verdi. Açıklanan kararlar kapsamında 31 Mart 2020 tarihine kadar taksit, faiz ve anaparasını ödeyemeyen firmalar ile bireysel müşteriler, bu döneme dair ödemelerini başvuru yapmaları durumunda erteleyebilecek. Bu noktada dikkat edilmesi gereken nokta kişinin kredi borcu ertelemesinin sadece başvuru yapması durumunda geçerli olması. Yani banka tüm borçları otomatik olarak ertelemeyecek ve kredi borcu erteleme talebinde bulunan kişilere bu hakkı tanıyacak. Kredi erteleme başvurusu için kişinin kredi kullanmış olduğu bankayı şahsen kimlik belgesi ile ziyaret etmesi ve müşteri hizmetleri tarafından kendisine sunulacak olan erteleme sözleşmesini imzalaması yeterli olacak. 65 YAŞ ÜSTÜ VE KRONİK HASTALIĞI NEDENİ İLE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLAN KİŞİLER NASIL KREDİ BORCU ERTELEME BAŞVURUSU YAPACAK?Kredi erteleme başvurusu için şahsen başvuru yapılması gerekirken 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan kişiler için kamu bankalarının nasıl bir yöntem izleyeceği ise merak konusu oldu. Bankanın bu kişiler için internet üzerinden mobil bankacılık ile hizmet sunması ya da şubesiz bankacılık hizmeti sunan bankalarda olduğu gibi eve bir yetkili göndererek imza almak sureti ile yapılandırma yapması bekleniyor. Ancak konu hakkında henüz kesin bir bilgi yok. Açıklama gelir gelmez yeni detaylardan haberdar olmak için;Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZKONUT KREDİSİ BORCU ERTELEME ve YAPILANDIRMA DETAYLARI Kamu bankaları tarafından yapılan açıklama ile konut kredisi borçları için de erteleme yapılacağı duyuruldu. Bireysel kişiler için Mart ayı borcunu erteleme kararı verilirken esnaflar için ise 6 aylık borç erteleme müjdesi verildi. 

BANKALARA KREDİ BORCU OLAN KİŞİLERE MÜJDE 2020!Kamu bankaları yapmış olduğu açıklama ile "Nakit akışı bozulduğu için ödeme sorunu yaşayan Banka müşterilerine, 6 aya kadar ödemesiz dönemle kredilerini uygun vadeli yapılandırma imkânı sunulacak" denilerek bekledikleri yapılandırma müjdesi geldi. Koranavirüs salgınından etkilenerek nakit akışı bozulan bireysel kişiler 6 aya kadar ödemesiz dönem ile uygun vadeli yapılandırma desteği sağlanacak. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@