Ziraat Bankası İkinci El Konutlar İçin 200 Bin TL Konut Kredisini Kaç TL Aylık Taksitle Veriyor?

Konut kredisi maliyet hesaplamaları son günlerde oldukça araştırılan konulardan birisi oldu. Ziraat Bankası'ndan ikinci el konutlar için çekilecek 200 Bin TL konut kredisinin taksiti kaç TL'dir?

Finans 14.04.2022 - 23:39 14.04.2022 - 23:39 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de konut fiyatları ve konut kredileri son günlerin en revaçta olan konuları arasında bulunuyor. Ev fiyatları oldukça yükselse de ev satın almak isteyenler konut kredisi çekerek bu işlemi gerçekleştirmeyi hedefliyorlar. Bu durumun avantajlı bir finansal gerekçesi de bulunuyor. Yaşanan ekonomik gelişmeler konut kredisi çekerek ev sahibi olmayı oldukça mantıklı bir hale getirdi.

Konut fiyatlarının gelecek aylarda da artacağına artık kesin gözüyle bakılıyor. Bir de yüzde 61 seviyesine ulaşan enflasyon düşünüldüğünde yıllık maliyeti yüzde 15 ile yüzde 25 arasında değişen konut kredisi çekerek ev sahibi olmak ciddi bir maliyet avantajı sağlıyor. Bu möaliyet avantajını değerlendirip konut kredisi çekenler yüksek enflasyon karşısında çok kazançlı bir yatırım yapmış olabiliyorlar. 

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ KAMPANYASININ KOŞULLARI NELERDİR?

Ziraat Bankası'ndan konut kredisi çekmek isteyen müşterilere düşük faiz ile bu nakit desteği veriliyor. Ancak bu düşük faiz satın alınacak konutun niteliğine göre değişiyor. Kamu bankalarının yüzde 1,20 aylık faizle sağladığı konut kredisi imkanı sadece sıfır konutlar için geçerli oluyor. Müşteriler ikinci el konut satın almak için konut kredisi çekmek istediklerinde Ziraat Bankası yine emsallaeine göre düşük faizle konut kredisi veriyor. Bu kapsamda müşteriler aylık yüzde 1,29 faizle konut kredisi kullanma imkanına sahip olabiliyorlar.

Konut kredisi çekmek için Ziraat Bankası'nı tercih eden müşteriler 120 aya kadar vade ile bu kredi imkanından yararlanabiliyorlar. 10 yıllık vade konut kredisi için oldukça büyük bir avantaj anlamına geliyor. Bu imkanı değerlendirenler yüksek tutarlarda olan konut kredisi miktarını uzun vadeye yayarak daha ödenebilir seviyeye çekebiliyorlar. Böylelikle konut kredisi borcu zorlanmadan geri ödenebiliyor. 

Müşteriler konut kredisi borçlarını ödeyebilmek için Ziraat Bankası'nın kendilerine sunduğu ödeme planı seçeneklerini de tercih edebiliyorlar. Aylık eşit taksitli sistemde geri ödeme yapmak istemeyenlere alternatif olarak farklı periyotlarda taksit ödemesi içeren ödeme planı seçenekleri de sunuluyor. 

200 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

ziraat bankası konut kredisi maliyet hesaplaması 200 bin tl

Ziraat Bankası'ndan ikinci el konutlar için kullanılacak konut kredisinin aylık faizinin yüzde 1,29 olduğu bildirildi. 120 ay vadeli 200 Bin TL konut kredisinin aylık taksiti ise 3.285 TL olarak hesaplanıyor.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@