Ziraat Bankası İmar Barışı Ödemesi İçin Cumartesi Pazar Günü Açık Şubeler Listesi!

İmar barışı son ödeme tarihi uzatılacak mı ve taksitle ödeme olacak mı soruları gündemdeki yerini korurken Ziraat Bankası haftasonu açık şubeler ile tahsilatlara devam edecek! İmar barışı ödemeleri tüm hızı ile sürüyor.

Emlak Haberleri 29.06.2019 - 12:00 15.07.2021 - 00:15 Serhat Karaman

İmar barışı son ödeme tarihi uzatılacak mı ve taksitle ödeme olacak mı soruları gündemdeki yerini korurken Ziraat Bankası haftasonu açık şubeler ile tahsilatlara devam edecek!

İmar barışı ödemeleri tüm hızı ile sürüyor. Vatandaş halen imar barışı son ödeme tarihi uzatma müjdesi beklerken yine imar barışı taksitlendirme haberlerini bekliyor. Çevre ve  Şehircilik Bakanlığı ise hem taksitlendirme hem de son ödeme tarihi uzatılması konusunda bir açıklama yapmazken sadece imar barışı ödemeleri için kamu bankalarının hafta sonu açık olacağı konusunda açıklama yapıldı. İmar Barışı Son Ödeme Tarihi Ne Zaman Dolacak, İmar Affı Uzatılacak Mı?Hayır, ne yazık ki Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum açıklama yaparak imar affı son ödeme tarihi için uzatma kararı alınmayacağını söylemişti. İmar barışı başvuru formu doldurarak yapı kayıt belgesi oluşturan kişiler için son ödeme tarihi 30 Haziran 2019 tarihinde dolacak. Bu tarihe kadar ödeme yapmayan kişilerin yapı kayıt belgesi iptali sağlanacak. İmar Barışı Borcu Yapı Kayı Belgesi Ücreti Ödenmezse Ne Olur?Bir diğer önemli soru da imar barışı taksitlendirme yapılmadığı için yüksek tutarların ödenmemesi halinde ne olacağı sorusu olarak öne çıktı. Gelen yoğun talebe rağmen ne yazık ki bakanlık imar barışı taksitle ödeme imkanı sunmadı. Bunun yerine kamu bankaları üzerinden düşük faizlerle imar barışı kredisi verilmesine gidildi. Ancak pek çok kişi düşük kredi notu ortalaması olduğu için imar affı kredisi çekemedi, kredi kartı ile imar barışı ödeme hakkı da sunulmadığı için ödemelerde sorunlar yaşandı. İmar barışı ödenmezse ne yazık ki kişilerin başvuruları otomatik olarak iptal edilecek. İmar barışı yapı kayıt belgesi almalarına izin verilmeyecek ve elde ettikleri tüm haklar iptal edilecek. Ziraat Bankası İmar Barışı Son Ödeme Günü İçin Cumartesi ve Pazar Günü Açık Olacak Banka Şubeleri Listesi 

Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@