Ziraat Bankası, İNG Bank, Akbank 50 Bin TL İhtiyaç Kredisi İle Acil Nakit Desteği Veriyorlar

İhtiyaç kredisi çekmek için kredi faizlerini araştıranlar Ziraat Bankası, Akbank ve İNG Bank'ın kredi maliyetlerini sorguluyorlar. 50 Bin TL ihtiyaç kredisinin maliyetleri bu bankalarda ne kadar?

Finans 02.03.2022 - 00:28 02.03.2022 - 00:28 Engin Uzunoğlu

Nakit ihtiyaçları karşısında çözüm arayışlarına dair sorgulamalar son günlerde artmaya başladı. Yüksek enflasyon nedeniyle geçim sıkıntısı içerisinde kalan vatandaşlar kendilerine ek kaynak alanı yaratmaya çalışıyorlar. Bu arayışların vardığı en önemli nokta ise bankaların ihtiyaç kredisi kampanyaları oluyor. Bankalar müşterilerine belirli maliyetler karşılığında ihtiyaç kredisi imkanı sağlıyorlar. 

İHTİYAÇ KREDİLERİNDE MALİYET FARKLARI

İhtiyaç kredisi çekmek isteyenlerin ilk dikkat ettikleri kriter kredi faizleri oluyor. Faizlere göre kredi maliyetleri arasında farklar oluşabiliyor. Her bankanın kendine özgü kredi politikalarından dolayı ihtiyaç kredilerinde farklı farklı aylık faizler uygulanıyor. uygun maliyetlerle ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenler ise karşılaştırmalı kredi faiz araştırması yapıyorlar. Hangi bankanın ne kadar faizle ihtiyaç kredisi verdiği kredi kullanımında belirleyici bir etki yapıyor. 

36 AY VADE İLE İHTİYAÇ KREDİ ÇEKİLİYOR

Bankalar müşterilerine nakit desteği sağladıkları ihtiyaç kredisi kampanyaları ile belirli vade sürelerini uyguluyorlar. Bu vade sürelerini belirlemek bankaların inisiyatifine bırakılmıyor. İhtiyaç kredileri için uygulanabilecek azami vade sürelerini BDDK belirliyor ve tüm bankalar buna uymak zorunda kalıyorlar. Şu anda uygulanan azami vade sürelerine göre bankalar 50 Bin TL'ye kadar olan ihtiyaç kredilerini 36 ay vade ile kullandırabiliyorlar. İhtiyaç kredisi limiti 50 Bin TL'nin üzerine çıkarsa azami vade süresi de 24 aya düşüyor. 

İNG BANK 50 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

ing bank 50 bin tl kredi hesaplama

İNG Bank'tan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,84 oranında kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 50 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanan müşteriler bankaya vade süresince aylık 2.028 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 72.999 TL olarak hesaplanıyor. Müşteriler bu kredi için ana para harici 22.999 TL'lik maliyetle karşılaşıyorlar. 

AKBANK 50 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMA

akbank 50 bin tl kredi hesaplama

Akbank'tan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterilere banka tarafından aylık yüzde 2 oranında kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 50 Bin TL ihtiyaç kredisi çekenler bankaya her ay 2.089 TL kredi taksit ödemesi yapıyorlar. 

ZİRAAT BANKASI 50 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

ziraat bankası 50 bin tl kredi hesaplama

Ziraat Bankası'ndan ihtiyaç kredisi çeken müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,94 oranında kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 50 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanılması halinde bankaya aylık 2.066 TL kredi taksiti ödeniyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@