Ziraat Bankası Konut, İhtiyaç ve Taşıt Kredisi Faiz Oranları İle Güncel Kredi Hesaplama

Ziraat Bankası kredi faiz oranları yükseldi ancak yine de en ucuz kredi veren banka unvanını korumayı başardı.

İHTİYAÇ KREDİSİ 16.05.2019 - 09:07 15.07.2021 - 00:15 SERHATMEDYA

Ziraat Bankası kredi faiz oranları yükseldi ancak yine de en ucuz kredi veren banka unvanını korumayı başardı. İşte, Ziraat Bankası kredi faiz oranları!

Ziraat Bankası kredi faiz oranları dün yapılan bir açıklama ile güncellendi. Yapılan güncellemenin ardından banka en uygun kredi veren banka unvanını korumayı başardı. Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları ve Ev Kredisi Hesaplama  Yapılan güncellemenin ardından Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı yüzde 1.55 seviyesine çıktı. En düşük konut kredisi faiz oranı da yüzde 1.45 seviyesinden yüzde 1.55 seviyesine çıkmış oldu ki bu da mevcut koşullarda konut kredisi çekerek ev satın almak tüm cazibesini yitirmiş olduğu anlamına geliyor. Banka yeniden kademeli faiz uygulamaya başlarken 120 ay vadeli 100 bin liraya kadar olan konut kredisi faizleri yüzde 1.55 seviyesine, 200 bin liraya kadar olan kredi paketlerinde 1.65 seviyesine, 500 bin lirayı aşan kredi taleplerinde ise 1.69 seviyesine çıktı. 120 ay vadeli 200 bin lira konut kredisi çekecek olan kişilerin aylık ödemeleri yapılan faiz artışının ardından 3 bin 902 liraya çıktı. Yani 200 bin lira konut kredisi çeken bir kişi bankaya 468 bin 240 lira ödemesi gerekecek. 

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı Yükseldi! Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları ve İhtiyaç Kredisi Hesaplama Bayram üzeri kredi çekmek isteyen kişiler bankalardan ihtiyaç kredisi bayram kampanyaları ile faiz indirimi beklerken faiz artışı haberleri peş peşe gelmeyi sürdürüyor. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı seçimden önce yüzde 1.53 olarak uygulanırken seçimin ardından yüzde 1.75 seviyesine çekilmişti. Bugün yapılan yeni güncelleme ile ise bu oran rekor bir artışla yüzde 1.90 seviyesine çekildi. 

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranları ve Araç Kredisi Hesaplama Ziraat Bankası araç kredisi faiz oranları da yükseldi. Yüzde 1.71 olan araç krediis faiz oranı yüzde 1.86 olarak revize edildi. 

Bankaların kredi faiz oranlarını takip etmek, emlak ve inşaat sektöründe yaşanan gelişmelerden haberdar olmak, TOKİ kura sonuçları, konut projeleri hakkında bilgi edinmek için uygulamalarımızı takip edebilirsiniz. Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZEmlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@