Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları Yükselecek İddiası!

Mayıs ayında konut kredisi faiz oranları yüzde 1 seviyesinin altına düşecek beklentisi yerini hayal kırıklığına bıraktı. Detaylar haberimizde!

KONUT KREDİSİ 02.05.2019 - 10:46 15.07.2021 - 00:16 SERHATMEDYA

Mayıs ayında konut kredisi faiz oranları yüzde 1 seviyesinin altına düşecek beklentisi yerini hayal kırıklığına bıraktı. Detaylar haberimizde!

Bankaların konut kredisi faiz oranları yükselmeye devam ederken en düşük konut kredisi faiz oranı yüzde 1.45 olarak güncellenmişti. Kamu bankalarının tümü seçim sonrası konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1,45 olarak güncellemişti. Ancak daha sonra Halkbank ve Vakıfbank konut kredisi faiz oranları yükseldi. Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı Yükselecek Mi?Ev almak isteyen kişiler büyük bir umutla konut kredisi faiz oranının Mayıs ayında düşmesini beklerken bankaların birbiri ardına yapmış oldukları faiz artışları ile vatandaşa büyük şok yaşattı. Konut kredisi çekerek ev satın almak isteyen kişiler için ise kredi oranlarının daha da yükseleceği uyarısı geldi. Ekonomistlere göre Ziraat Bankası da kısa sürede konut kredisi faiz oranlarını yükseltecek. En Uygun Konut Kredisi Veren Banka Hangisi?Şu anda en uygun konut kredisi veren Banka Ziraat  Bankası, en düşük konut kredisi faiz oranı ise bu banka tarafından uygulanan yüzde 1,45 oldu. Bakan Berat Albayrak Konut Kredisi Açıklaması İle Ne Söylemişti?Konut kredisi faiz oranlarının seçimleden önce yüzde 1,28 seviyesine gerilemesinin ardından Bakan Berat Albayrak konut kredisi açıklaması yaparak kredi faizlerinin Nisan ayında da düşüşe devam edeceğini ve Mayıs ayında yüzde 1 seviyesinin altına gerileceğini söylemişti. Ancak gelinen son noktada konut kredisi fazi oranı düşmediği gibi rekor oranda yükseliş gösterdi ve yüzde 1,45 seviyesine çıktı. Ev almak isteyen kişileri üzen gelişme ise faizlerin daha da yükseleceği uyarısı oldu. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@