Ziraat Bankası Kredi Yapılandırma 2019

Ziraat Bankası kredi faiz oranları için yapılan indirimin ardından kredi yapılandırma başvuruları arttı. Artan başvurular üzerine yeniden yapılandırma ekranı kapatıldı!

KONUT KREDİSİ 15.03.2019 - 10:58 15.07.2021 - 00:17 SERHATMEDYA

Ziraat Bankası kredi faiz oranları için yapılan indirimin ardından kredi yapılandırma başvuruları arttı. Artan başvurular üzerine yeniden yapılandırma ekranı kapatıldı!

Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı için yüzde 1,28 ve ihtiyaç kredisi faiz oranı için ise yüzde 1,53 oranı ile büyük bir kredi faiz indirimi yapmıştı. Ancak yapılan indirimlerin ardından ne yazık ki büyük bir kredi yapılandırma mağduriyeti yaşanmaya başlandı. Çünkü banka gelen yoğun talep üzerine yapılandırma işlemlerini askıya aldı. Ziraat Bankası Konut Kredisi Yapılandırma Ekranı Ne Zaman Açılacak?Hatırlanacağı üzere Ziraat Bankası ilk olarak yüzde 1,48 faiz oranı ile konut kredisi yapılandırma ekranının açıldığını duyurmuş, ardından da ne yazık ki yapılandırma işlemlerini yeniden askıya almıştı. Yeniden yapılandırma işlemleri 2 gün boyunca sürmüş, emlak365.com takipçileri haberi alır almaz banka şubelerine gitmiş ve yapılandırma işlemlerini yapmıştı. Bazı takipçilerimiz ise banka şubelerinden yapılandırma ekranlarının kapalı olduğu belirtilerek elleri boş dönmüştü. Bugün itibari ile dahi halen bazı takipçilerimiz yapılandırma işlemini yaptıklarını söylerken pek çok şubede ise yapılandırma yapılmadığı yönünde bilgi alıyoruz. Yani şubeler arasında değişen bir uygulama söz konusu gibi görünüyor. Ziraat Bankası Yeniden Yapılandırma Faiz Oranı Yüzde Kaç?Ziraat Bankası tarafından yapılan ilk açıklamada konut kredisi faiz oranı yüzde 1,28 olmasına rağmen konut kredisi yapılandırma oranı ise yüzde 1,48 olarak açıklanmıştı. Banka müşterilerinin Kredi notu ortalaması, Kredi sicili yani kredi ödeme düzenleri, Aylık kazançları, toplam hane halkı geliri gibi şartları temel alınarak kredi sorgulaması yapılacak.Kredi onayı almak için kişinin aylık kredi ödemesini karşılayan gelire sahip olması, kredi notunun yüksek olması ve kredi ödemelerinde gecikmeye düşmemesi gibi kriterleri taşıması durumunda yeniden yapılandırma yapacağını açıklamıştı. Ancak bugün bizim aldığımız bilgi halen ekranın kapalı olduğu yönünde. Yapılandırma ekranı hakkında gelişmeleri yakından takip ediyor, günlük olarak farklı şubeleri sizler için arayarak bilgiler derlemeye devam ediyoruz. Bizi takipte kalın...Bankaların güncel kredi oranlarını, TOKİ projeleri ve kura sonuçları ile konut ve inşaat sektöründeki gelişmelerinden anlık haberdar olmak için bizi takip edin...Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZFacebook Konut Kredisi ve Emlak Haberleri Kapalı Grubumuza Katılmak İçin TIKLAYINIZFacebook sayfamız için TIKLAYINIZİnstagram sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız içinTIKLAYINIZHaber Kaynağı: Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@