Ziraat Bankası Oranları Güncelledi! Ocak 2022 Konut, 32 Günlük Vadeli Mevduat, Taşıt ve İhtiyaç Kredisi Faiz Listesi

Ziraat Bankası kredi faiz oranları değişti! Ocak ayının ilk faiz güncellemesi ile Ziraat Bankası vadeli mevduat faizleri, ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi faiz oranları açıklandı.

Finans 06.01.2022 - 08:46 06.01.2022 - 08:46 Gülcan Özer

Dar gününde vatandaşın yanında olmaya devam eden Ziraat Bankası Ocak ayında beklenen faiz güncellemesini yaptı. Banka kredi faiz oranlarını düşürdü, 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranlarını yükseltti. Şu anda en uygun kredi veren bankalar sıralamasında ilk sırada yer almayı başaran banka Dinamik Hesap faiz oranı ve Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat hesabı ile de parasını faize yatırmak isteyen kişilerin tercihi olmayı başarıyor. 

Ziraat Bankası kredi faiz oranları Ocak 2022 dönemi için beklenen güncelleme ile değişti. Bankanın ihtiyaç kredisi faiz oranı, konut kredisi faiz oranı ve taşıt kredisi faizleri özel bankaların aksine yükseltilmezken vadeli mevuduat hesabı açmak isteyen kişilere kur korumalı TL mevduat hesabı ile beklenen dolar garantisi verildi. 

ZİRAAT BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANI KAÇ?

Özel bankalarda ihtiyaç kredisi faiz oranı büyük bir hızla yüzde 2 seviyesinin üzerine çıkarken ekonomide yaşanan dalgalanma nedeni ile nakit para ihtiyacı artan vatandaşlar bankalara yaklaşmakta zorlanmaya başlanmıştı. Süreçte vatandaşın imdadına kamu bankaları koştu. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.55 olarak ilan edildi. 

ziraat ihtiyaç kredisi hesaplama

Bu faiz oranı üzerinden 36 ay vadeli 10 bin TL ihtiyaç kredisi kullanan bir kişinin aylık taksit ödemesi tutarı 383,56 TL olarak gerçekleşecek. 

ziraat konut kredisi hesaplama 6 ocak

50 BİN TL TAŞIT KREDİSİ HESAPLAMA! ZİRAAT BANKASI ARAÇ KREDİSİ YÜZDE KAÇ?

Sıfır ve ikinci el araba fiyatları her geçen gün yükselmeye devam ederken araba sahibi olmak isteyen kişilere Ziraat Bankası yüzde 1,61 faiz oranı ile araç kredisi desteği sağlarken 50 bin liralık taşıt kredisi aylık taksit ödemesi ise 1.607,62 TL olarak gerçekleşiyor. 

ziraat sıfır konut kredisi hesaplama 6 ocak

ZİRAAT BANKASI SIFIR VE 2.EL KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ?

Kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası ev sahibi olmak isteyen müşterilerine sıfır ve ikinci el konut kredisi olmak üzere 2 farklı seçenek sunuyor. Sıfır konut kredisi faiz oranı yüzde 1,20 olarak uygulanırken ikinci el konut kredisi faiz oranı ise yüzde 1,29 olarak açıklandı. 

ziraat 32 günlük vadeli

ZİRAAT BANKASI 32 GÜNLÜK VADELİ MEVDUAT FAİZİ VE KUR KORUMALI TL VADELİ MEVDUAT FAİZİ KAÇ, 100 BİN LİRANIN AYLIK FAİZ GETİRİSİ KAÇ TL?

Ziraat Bankası 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı yüzde 14,50 olarak uygulanırken dinamik hesap faiz oranı ise yüzde 1 puan artış ile yüzde 15,50 olarak uygulanıyor. Kur korumalı TL vadeli mevduat faizi ise yüzde 14 olarak ilan edildi. Bu hesaba 91 günlük vadeli mevduat hesabı ile 10 bin TL yatıran kişiler vade sonunda kur farkının yanı sıra 349 TL faiz getirisi elde edecekler.

Normal vadeli hesapta ise 100.000 TL aylık faiz getirisi 1.207 TL olarak gerçekleşecek. TL korumalı vadeli mevduat hesabında faiz getirisine ek olarak birde kur farkı oluşması durumunda vatandaşa kur farkı ödenecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@