Ziraat Bankası Sıfır Ev Alanlara Yüzde 1.20 İkinci El Ev Alanlara Yüzde 1.29 Oranı İle Konut Kredisi Veriyor

En uygun konut kredisi veren banka unvanını diğer kamu bankaları ile paylaşan Ziraat Bankası ev sahibi olmak isteyen müşterilerine 120 ay vadeli kredi desteği sağlıyor.

Finans 29.03.2022 - 09:17 29.03.2022 - 09:17 Gülcan Özer

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından yapılan politika faiz indirimi rakamlarını kendi oranlarına yansıtan Ziraat Bankası en uygun konut kredisi veren banka unvanını ele geçirmişti. Halkbank ve Vakıfbank ile beraber en uygun kredi veren bankalar konut ve taşıt kredisi paketinde Ziraat Bankası'nın da aralarında olduğu kamu bankaları olmuştu. 

Yükselen konut fiyatları nedeni ile daha fazla beklemek istemeyen ve nakit parası olmamasına rağmen konut almak isteyen kişilere kredi desteği sunan Ziraat Bankası sıfır ve 2. el konut kredisi olmak üzere 2 ayrı pakette müşterilerinden başvuruları almaya başladı. Sıfır konut satın almak isteyen kişilere daha düşük faiz oranı ile kredi veren banka her iki pakette te en uygun kredi veren banka oldu. 

ZİRAAT BANKASI SIFIR KONUT KREDİSİ HESAPLAMA TABLOSU! EN UYGUN KREDİ HANGİ BANKADA?

Kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası sıfır konut satışını teşvik etmek ve inşaat sektörünü desteklemek amacı ile yeni konut almak isteyen kişilere yönelik olarak daha düşük faiz oranlarıyla kredi veriyor. Bu pakette Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı yüzde 1,20 olarak ilan edildi. 

ziraat sıfır konut kredisi hesaplama

Düzenlenen kampanyadan yararlanarak 250 bin liralık konut kredisi tutarını 120 ay vadeli kredi çeken kişilerin aylık kredi taksit ödemesi 3 bin 942 TL olarak gerçekleşecek. Bu pakette konut kredisi faiz oranı yüzde 1,20 oldu. 

ziraat 2 el kredi hesaplama

ZİRAAT BANKASI 2. EL KONUT KREDİSİ! İKİNCİ EL EV ALMAK İSTEYENLERE EN DÜŞÜK FAİZ ORANI KAÇ?

Sıfır konut almak yerine ikinci el konut almak isteyen kişilere yönelik olarak ise Ziraat Bankası yüzde 1,29 oranı ile kredi vereceğini açıkladı. Bu oran ile banka yine en uygun konut kredisi veren banka olmayı başarırken bu oran üzerinden 120 ay vadeli 250 bin TL konut kredisi çeken kişilerin aylık taksit ödemesi 4 bin 107 TL olarak gerçekleşecek. 

Sıfır konut kredisi ile ikinci el konut kredisi paketinde 120 ay vadeli 250 bin TL konut kredisi çekilmesi durumunda aylık taksit tutarı 165 TL fark ederken kredi toplamında yapılacak fazla ödeme ise 19 bin 800 TL olarak gerçekleşecek.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@