Ziraat Bankası Sıfır Ve İkinci El Araçlar İçin Veriyor! 75 Bin TL Taşıt Kredisi Maliyeti Ne Kadar?

Ziraat Bankası otomobil satın almak isteyen müşterilerine taşıt kredisi vermeyi sürdürüyor. Ziraat bankası taşıt kredisi kampanyasının güncel maliyetleri ne kadardır?

Ziraat Bankası Sıfır Ve İkinci El Araçlar İçin Veriyor! 75 Bin TL Taşıt Kredisi Maliyeti Ne Kadar?

Otomobil satın almak isteyenler finansman arayışlarını sürdürüyorlar. Araç fiyatlarında bir miktar gerileme olmasından dolayı bu fırsatı kaçırmak istemeyen vatandaşlar vakit kaybetmeden araç satın almak istiyorlar. Ancak bu konuda gerekli maddi imkanları olmayanlar bankalardan taşıt kredisi çekmek yoluna başvurabiliyorlar. Son dönemlerde taşıt kredisi kampanyası ile dikkat çeken bankalardan birisi de Ziraat bankası oldu. Ziraat Bankası taşıt kredisi kampanyasının özellikleri nelerdir?

ZİRAAT BANKASI TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASI KOŞULLARI

Otomobil satın almayı düşünen müşterilerine finansman desteği sağlayan Ziraat Bankası oldukça cazip bir kampanyayı devreye soktu. Ziraat Bankası tarafından yapılan kampanya bilgilendirmesine göre müşteriler hem sıfır kilometre otomobil alımlarında hem de 5 yaşa kadar olan ikinci el otomobil alımlarında taşıt kredisi kullanabiliyorlar. Ayrıuca Ziraat Bankası hafif ticari araçlar için de taşıt kredisi imkanı sağlıyor. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir husus bulunuyor. Bu hafif ticari araçların ruhsata hususi olarak kaydedilmesi gerekiyor. Aksi durumda hafif ticari araçlar Ziraat Bankası'nın taşıt kredisi kapsamına alınmıyor.

SATIN ALINMAK İSTENEN ARAÇ TEMİNAT İÇİN REHNE ALINIYOR

Ziraat bankası taşıt kredisi kullandırımında müşteri tarafından satın alınacak otomobilin rehninin teminat olarak almaktadır. Banka lehine rehin tesis işlemi yapılmaktadır. Müşterilerden eğer gerekli görülürse Ziraat bankası tarafından ek teminat talep edilmektedir.

HAYAT SİGORTASI VE KASKO YAPTIRILIYOR

Ziraat Bankası'ndan taşıt kredisi kullanan müşterilerin hayat sigortası ile kasko yaptırmaları gerekiyor. Bu hizmet de müşterilere Ziraat bankası'nı9n ilişkisi şirketleri tarafından verilmektedir.

48 AYA KADAR VADE İMKANLI TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASI

Ziraat Bankası tarafından yapılan taşıt kredisi kampanyası açıklamasına göre müşteriler 48 aya kadar vade imkanı ile taşıt kredisi kullanabiliyorlar. Bu vade süreleri satın alınmak istenen otomobilin fatura ve kasko değerine göre değişebiliyor. Bu konuda Ziraat Bankası diğer tüm bankalarda olduğu gibi BDDK tarafından konulan sınırlamalara uyuyor.

75 BİN TL TAŞIT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

ziraat bankası taşıt kredisi maliyet hesaplaması-1

Ziraat Bankası'ndan taşıt kredisi kullanmak isteyen müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,59 kredi faizi uygulanıyor. 48 ay vadeli 75 Bin TL taşıt kredisi çeken müşteriler bankaya vade süresince her ay 2.399 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin yıllık maliyetinin yüzde 25 olduğu bildirildi.

SONRAKİ HABER