Ziraat Bankası Üzerinden Başvuru Yapılacak! TOKİ 2022 Yılına Özel 241 Bin TL Faizsiz Konut Kredisi Verecek

Ziraat Bankası sıfır faizli konut kredisi verecek! Ev sahibi olmak isteyen kişilere ucuz konut satışı yapan TOKİ alt gelir grubu konut projeleri yanı sıra sıfır faizli konut kredisi desteği sağlayacak

Toki 14.02.2022 - 10:00 14.02.2022 - 10:02 Gülcan Özer

Faizsiz konut kredisi çekmek isteyen kişilere destek TOKİ'den geldi. TOKİ faizsiz konut kredisi için beklenen açıklamayı yaptı, 2022 yılında sıfır faizli konut kredisi desteği 241 bin liraya çıkartıldı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bünyesine dahil edilen Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından böylelikle sosyal konut projelerine ağırlık verilmeye başlanmıştı. 

Türkiye geneli açık satış listesi ile alt gelir grubu vatandaşlara yönelik olarak ucuz konut satışı yapan TOKİ aynı zamanda aranılan şartlara sahip olan kişilere faizsiz konut kredisi desteği sağlıyor. Ev satın almak isteyenlere sıfır faizli konut kredisi desteği sağlanırken 2022 yılında sağlanacak olan destek 241 bin liraya çıkartıldı. Böylelikle Ziraat Bankası üzerinden başvuru yapan hak sahipleri 241 bin liraya kadar faizsiz kredi desteği ile ev sahibi olacak. 

TOKİ VE ZİRAAT BANKASI FAİZSİZ KONUT KREDİSİ NEDİR, BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından yapılan resmi açıklama ile 2022 yılında aranılan şartları taşıyan kişilere Ziraat Bankası üzerinden 241 bin liraya kadar sıfır faizli kredi desteği sağlanacağı ilan edildi. Faizsiz kredi kampanyasından yararlanmak isteyen kişiler başvurularını kendilerine en yakın Ziraat Bankası şubesi üzerinden yapabilecek. Başvuru öncesinde Sosyal Güvenlik Kurumu Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü üzerinden hak sahibi olduğunu gösterir belge alınması yeterli olacak. 

toki faizsiz konut kredisi-1

TOKİ faizsiz konut kredisi paketinden yararlanmak isteyen kişilerin "Toplu Konut Fonu'ndan Şehit Ailelerine, Malulleri ile Dul ve Yetimlerine Açılacak Faizsiz Konut Kredisi Yönetmeliği" kapsamında aranılan şartları taşımaları yeterli oluyor. Şehit Ailelerine, Terör Malulleri ile Dul ve Yetimlerine yönelik olarak verilen kredi paketinde limitler her sene TOKİ tarafından yeniden belirlenerek arttırılıyor. Bu sene kredi çekmek isteyen kişilere 241 bin liraya kadar faizsiz kredi desteği sağlanıyor. 

ZİRAAT BANKASI FAİZSİZ KONUT KREDİSİ DESTEĞİ İÇİN EVİN TOKİ'DEN ALINMASI ŞART MI?

Hayır, hak sahibi olan kişiler için TOKİ konut projeleri ile ev sahibi olma şartı aranmıyor. Krediye konu olan evin sadece son 1 sene içerisinde alınmış olması şartının taşınması yeterli olurken SGK üzerinden alınan belge ile başvuru yapılıyor.

Yorumlar (2)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@