Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank 120 Ay Vadeli 100 Bin TL Konut Kredisinin Toplam Faiz Maliyeti Ne Kadardır?

Kamu bankalarının konut kredisi kampanyalarından yararlanarak 120 ay vadeli 100 Bin TL konut kredisi çeken müşteriler toplam ne kadar faiz ödemesi yaparlar?

Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank 120 Ay Vadeli 100 Bin TL Konut Kredisinin Toplam Faiz Maliyeti Ne Kadardır?

Türkiye'de konut satın almak için konut kredisi kampanyalarının kullanılarak bankalardan konut kredisi çekilmesi sıklıkla kullanılan finansal alışkanlık haline geldi. Bu alışkanlığın en önemli nedeni ise konut fiyatlarında öngörülemeyen yükselişler oldu. İnşaat maliyetlerindeki artışlar nedeniyle konut fiyatları sürekli artış eğiliminde oluyor.

Konut fiyatları yükseldikçe konut kredisine olan talepler de artıyor. Çünkü vatandaşlar artık yalnızca birikimleri bir konutun fiyatını karşılayabilme imkanında çok uzak kalıyorlar. Bundan dolayı da konut kredisi kullanmak en kestirme yol oluyor.

Konut kredisi kullanımında bir diğer önemli alışkanlığın ise kamu bankalarından konut kredisi çekmek olduğu biliniyor. Kamu bankaları düşük faiz uygulalar algısı nedeniyle insanların konut kredisi çekerken ilk tercihleri kamu bankaları oluyor.

KAMU BANKALARI KONUT KREDİSİ FAİZ MALİYETLERİ

Konut kredisi kampanyaları düzenleyen Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası farklı imkanlarla müşterilerine kredi desteği veriyor. Konut kredisi çekenlerin en çok merak ettikleri ise ne kadar faiz yükü ile karşılaşacakları oluyor. Bu faiz yükü her bankada değiştiği için bankaların konut kredisi kampanyalarının ayrıntılı bir şekilde incelenmesi gerekiyor. İşte kamu bankalarının 120 ay vadeli 100 Bin TL konut kredisi için müşterilerden talep ettikleri toplam faiz tutarları...

ZİRAAT BANKASI 100 BİN TL KONUT KREDİSİ TOPLAM FAİZ HESAPLAMASI

Ziraat Bankası'ndan kon ut kredisi kullanan vatandaşlara banka tarafından aylık yüzde 1,37 kredi faizi uygulanıyor. 120 ay vadeli 100 Bin TL tutarında bir konut kredisinin toplam maliyeti ise 205.754 TL oluyor. Bu hesaplama ile 10 yıl vadeli 100 Bin TL konut kredisi kullananlar 105.754 TL faiz maliyeti ile karşı karşıya kalıyorlar.

kamu bankaları konuty kredisi faiz maliyetleri

VAKIFBANK 100 BİN TL KONUT KREDİSİ TOPLAM FAİZ HESAPLAMASI

Vakıfbank'tan konut kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,37 kredi faizi uygulanıyor. Bankacılık piyasasının uygun faizli konut kredisi kampanyalarından birisini düzenleyen Vakıfbank 120 ay vadeli 100 Bin TL konut kredisi için müşterilere toplam 206.272 TL'lik bir maliyet çıkarıyor. Bu kredi maliyetinin 106.272 TL'si ise faiz maliyetini oluşturuyor.

HALKBANK 100 BİN TL KONUT KREDİSİ TOPLAM FAİZ HESAPLAMASI

Halkbank'ın konut kredisi kampanyasında aylık faiz oranı yüzde 1,38 olarak açıklandı. Halkbank'tan 120 ay vadeli 100 Bin TL konut kredisi kullananlar vade sonunda bankaya 207.037 TL ödeme yapmış oluyorlar. Bu kredinin faiz maliyeti toplamı ise 107.037 TL şeklinde açıklandı.

SONRAKİ HABER