Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank 36 Ay Vadeli 50 Bin TL İhtiyaç Kredisi Taksit Hesaplama Tabloları

İhtiyaç kredisi kullanmak için kamu bankalarını tercih edenler kredi maliyetlerini sorguluyorlar. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank 50 Bin TL ihtiyaç kredisini aylık kaç TL taksitle veriyorlar?

Finans 04.02.2022 - 02:48 04.02.2022 - 02:48 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de yaşanan ekonomik gelişmelerden dolayı derin bir nakit ihtiyacı meydana geldi. Bu nakit ihtiyacına dair finansal problemi çözmek isteyen vatandaşlar bir süredir bankalardan kendilerine güzel haberler gelmesini bekliyorlar. Ancak bu konuda beklenen haber bankalardan gelmedi. Bunun üzerine nakit ihtiyaçlarını erteleyemeyen vatandaşlar kendilerine sunulan mevcut imkanlarla ihtiyaç kredisi çekerek nakit sorunlarına çözüm üretmek yolunu tercih ediyorlar. 

KAMU BANKALARI İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZLERİNİ YÜKSELTMEYE BAŞLADILAR

Kamu bankaları bir süredir en uygun faizli ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında yer alıyorlardı. Şu anda bazı özel bankalar haricinde yine uygun faizli ihtiyaç kredisi kampanyaları kamu bankaları tarafından düzenleniyor. Lakin ihtiyaç kredisi faizlerinde bir miktar yükselişler yapıldı. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank aylık yüzde kaç faizle ihtiyaç kredisi veriyorlar. Kamu bankalarının ihtiyaç kredisi güncel faizleri yüzde kaç oldu?

İHTİYAÇ KREDİSİ GENEL ŞARTLARI NELERDİR?

Kamu bankaları tarafından müşterilerin nakit sorunlarının çözümü için ihtiyaç kredisi kampanyaları ile nakit destekleri veriliyor. Bu nakit destekleri müşterilere belirli şartlarda sağlanıyor. Müşteriler 50 Bin TL'ye kada rolan ihtiyaç kredileri için 36 ay, 50 Bin TL'nin üzerindeki ihtiyaç kredileri için 24 ay vade imkanından yararlanabiliyorlar. Ayrıca müşterilere kolay ödeme seçenekleri de sağlanıyor. Müşteriler kişisel bütçelerine en uygun olacak ödeme planlarını tercih edebiliyorlar. Bu kapsamda aylık eşit taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli, artan taksitli, azalan taksitli, serbest ödemeli şeklindeki ödeme seçenekleri müşterilere sunuluyor.

ZİRAAT BANKASI 50 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

ziraat bankası 50 bin tl ihtiyaç kredisi hesaplama-2

Ziraat Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullanmak yönünde tercihte bulunan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,94 oranında kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 50 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanmak için başvuruda bulunan Ziraat Bankası müşterilerinden yapılan hesaplamalara göre aylık 2.066 TL kredi taksiti talep ediliyor. Bu kredinin yıllık maliyet oranı ise yüzde 32 oluyor.

HALKBANK 50 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

halkbank 50 bin tl ihtiyaç kredisi hesaplama

İhtiyaç kredisi kullanmak için Halkbank'ı tercih eden müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,89 oranında kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 50 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanan müşteriler vade süresince her ay bankaya 2.047 TL kredi taksit ödemesi yapıyorlar. Bu ödemelerde herhangi bir şekilde gecikmeye düşmeyenler için kredi toplam maliyeti ise 73.694 TL oluyor. 

VAKIFBANK 50 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

vakıfbank 50 bin tl ihtiyaç kredisi hesaplama

Vakıfbank'tan ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,91 oranında kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 50 Bin TL ihtiyaç kredisi çekilmesi durumunda müşteriler vade devam ettikçe bankaya her ay 2.054 TL kredi taksit ödemesi yapıyorlar. Bu kredi için bildirilen toplam maliyet ise 73.972 TL oluyor. Ancak bu toplam maliyetin yükselmemesi için müşterilerin günü gününe ödeme yaparak gecikmeye düşmemeleri gerekiyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@