Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank İstanbul'da 250 Bin TL'ye, 266 Bin TL'ye, 270 Bin TL'ye Ucuz Konut Satıyor

Kamu bankaları Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank konut satış ilanları ile yeni fırsatları duyurdular. Ev satın almak isteyenlere kamu bankaları İstanbul'da kaç TL'den hangi konutları satıyorlar?

Emlak Haberleri 21.02.2022 - 19:31 21.02.2022 - 19:31 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de ev satın almak için imkanlarını zorlayan vatandaşlar için zorlu koşullar devam ediyor. Emlak piyasası artan inşaat maliyetleri ve ekonomik gelişmelerden dolayı fiyatları hiç olmadığı kadar yüksek seviyeye çıkardı. Konut satın almak için emlak piyasasının fiyatlarını araştıranlar hiç ayrıntıya girmeden bu taleplerinden vazgeçmek zorunda kalıyorlar. Ancak tüm olumsuzluklara rağmen yine de uygun fiyatla ev sahibi olma imkanı halen daha bulunuyor. 

KAMU BANKALARI UCUZ KONUTUN ADRESİ OLDULAR

Türkiye'de bankacılık sisteminde kamu bankaları olan Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'ın ağırlığı herkesçe biliniyor. Hatta son yıllarda kullandırılan kredilerin yüzde 50'ye yakını kamu bankaları tarafından verildi. Kalan yüzde 50'lik kısmı ise diğer tüm özel bankalar karşıladılar. Kamu bankaları böylesine yoğun  bir kredi verme sürecinde bulunurken zaman zaman bu kredilerin sorunlu kredi olmalarına rastlanılşıyor. Böyle bir durumda ise sorunlu kredilerde müşterilerin teminat gösterdikleri konutlar bankaların mülkiyetine geçirilerek kredi hesapları kapatılıyor.

Kamu bankaları Ziraat bankası, Vakıfbank ve Halkbank sorunlu kredilerin teminatı karşılığında mülk edindikleri konutları belirli bir sistem çerçevesinde satışa çıkarıyorlar. Burada ise bu konutların ucuz fiyatla satışa çıkarılması dikkat çekiyor. Bu konuda iki ana etmen bulunuyor. Öncelikle bu konutların acil bir şekilde nakit dönüşümünün sağlanması bankaların kredi zararlarını ortadan kaldırma konusunda destekleyici oluyor. Ayrıca bu konutlar bir tür ihaleyle satıldığı için düşük fiyatlarla satışa çıkarılıyor ve gelen tekliflerle fiyatının artması bekleniyor. Bundan dolayı kamu bankalarından ucuz fiyata konut sahibi olma imkanı bulunuyor.

ZİRAAT BANKASI, VAKIFBANK VE HALKBANK İSTANBUL'DA UYGUN FİYATLI KONUT SATIYOR!

Konut yatırımına dair son gelen bilgilere göre Türkiye'de en yüksek kazanç İstanbul ve ilçelerinde sağlanıyor. Bundan dolayı İstanbul'da konut satın almak isteyenlerin sayısında bir artış meydana geldi. Ancak İstanbul'da emlak piyasasında ortalamanın altındaki konutların fiyatları dahi 1 Milyon TL civarında fiyatlanmaya başlandı. Böyle bir piyasa ortamında kamu bankalarının uygun fiyatlı konutları dikkat çekmeye ve talep almaya başladı. Peki hangi kamu bankası İstanbul'da hangi konutları kaç TL'den satıyor?

ziraat bankası istanbul konut satışları

Ziraat Bankası şu anda İstanbul'da iki adet konut satışı yapıyor. Yayınlanan konut satış ilanlarına göre Küçükçekmece ilçesinde 89 metrekarelik apartman dairesi için banka 535 Bin TL fiyat belirledi. Çekmeköy ilçesinde bulunan bir diğer konutun ise 70 metrekare büyüklüğünde olduğu ve 420 Bin TL'ye satışa sunulduğu bildirildi.

halkbank istanbul konut satışları

İstanbul'da konut satışı yapacağını duyuran bir diğer banka olan Halkbank, Beyoğlu ve Büyükçekemece ilçelerinde ev satışı duyurusunda bulundu. Beyoğlu ilçesinde bulunan 68 metrekarelik konut için 540 Bin TL, Büyükçekmece ilçesinde bulunan 55 metrekarelik konut için 250 Bin TL fiyat tespiti yapıldı.

vakıfbank istanbul konut satışları

Vakıfbank'ın İstanbul Gaziosmanpaşa ilçesinde bulunan 58 metrekarelik konut için 270 Bin TL, Arnavutköy ilçesinde bulunan 56 metrekare konut için 400 Bin TL, Gaziosmanpaşa ilçesinde bulunan 109 metrekare konut için 266 Bin TL ve Kağıthane ilçesinde bulunan 78 metrekarelik konut için 339 Bin TL fiyat belirlediği bildirildi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@