Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank İstanbul'da Kelepir Fiyata Konut Satışı Yapmaya Başladı!

Türkiye'de kamu bankalarının uygun fiyatla konut satışı yapmasına devam ediliyor. Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank İstanbul'da düşük fiyatlarla konut satışı yapıyor.

Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank İstanbul'da Kelepir Fiyata Konut Satışı Yapmaya Başladı!

Türkiye'de konut satın almanın yüksek maliyetler getirdiği bugünlerde güzel haberi kamu bankaları duyurdu. Kamu bankaları Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından yapılan açıklamaya göre uygun fiyatlarla konut satışları yapılmaya başlandı. Konut satışları her üç bankanın da resmi internet sitesi üzerinden kamuoyuna ilan edildi.

BANKALAR NEDEN UYGUN FİYATLA KONUT SATIYOR?

Bankaların uygun fiyatlı konut satışı yapacaklarını duyurması üzerine vatandaşların akıllarına ilk gelen soru ise “Bankalar neden uygun fiyatlı konut satışı yapıyor?” sorusu oldu. Bu sorunun bankacılık siteminde çok açık bir cevabı bulunuyor.

Bankalar başta konut kredisi olmak üzere müşterilerine kredi verdiklerin bazı durumlarda ipotek istiyorlar. Konut kredisi çekerken satın alınacak olab ev üzerine, diğer krediler çekilirken ise sahip olunan bir ev üzerine banka lehine ipotek tesis ediliyor.

Bankalar tarafından ipotek konulan evler aslında bankaların kendilerini güvence altına almanın en garanti yolu oluyor. Kredi verilen müşteriler kredi ödemelerini yapmadıkları zaman bankalar bu konutlardaki ipotekleri kredi karşılığında işletebiliyorlar. Böylelikle bu konutların mülkiyetleri kredi kullanan müşterilerden bankalara geçmiş oluyor.

Bankaların mülkiyetlerine geçen konutların bankalar için kredi sigortasından bir başka anlamı bulunmuyor. Bir gayrimenkul şirketi gibi çalışmayan bankalar bu konutları acele bir şekilde nakite çevirip kredi zararını kasalarına koymak istiyorlar. Bunun için de konutlar kısa bir sürede elden çıkarılsın diye yapılan kredi maliyeti ve piyasa hesaplamalarından sonra konutlar satışa çıkarılıyor. Bu da oldukça uygun fiyatlarla oluyor. Bankalar bu satışta kar elde etmekten çok erken nakit dönüşümüne önem veriyorlar.

HALKBANK İSTANBUL KONUT SATIŞ İLANLARI

Halkbank tarafından İstanbul'da satışa çıkarılan konutlara ilişkin ilanlar incelendiğinde her bütçeye uygun bir konutun olduğu görülüyor. 125 Bin TL'den başlayan bu satılık konutların fiyatları konutun bulunduğu yere, büyüklüğe, niteliğe, lokasyona göre 7,5 Milyon TL'ye kadar çıkıyor. Hem düşük segmentte konut satışı yapan Halkbank hem de ultra lüks konut satışları gerçekleştirebiliyor.

Halkbank İstanbul Konut Satış ilanları-1

Halkbank konut satış ilanlarına göre en ucuz fiyatlı konutun satış fiyatı 125 bin TL olarak açıklandı. Bu konutun İstanbul'un Esenyurt ilçesinde olduğu bildirilirken büyüklüğünün ise 59 metrekare olduğu açıklandı.

ZİRAAT BANKASI İSTANBUL KONUT SATIŞ İLANLARI

İstanbul için konut satış ilanı yayınlayan kamu bankası olan Ziraat Bankası müşterilere avantajlı imkanlarla ev sahibi olabilmelerinin yolunu açıyor. Ziraat Bankası İstanbul konut satış ilanlşarı incelendiğinde fiyatların 140 bin TL'den başlayıp 1 Milyon TL'ye kadar çıkabildiği görülüyor. Ziraat Bankası'ndan her bütçeye uygun bir konut satış ilanı bulmak mümkün olabiliyor.

ziraat bankası İstanbul Konut Satış ilanları güncel

Ziraat Bankası tarafından şu anda İstanbul'daki en uygun fiyatla satışa çıkarılan konutun Esenyurt ilçesinde olduğu açıklandı. Bu konutun büyük 51 metrekare şeklinde belirtilirken satış fiyatının da 140 bin TL olduğu belirtildi.

VAKIFBANK İSTANBUL KONUT SATIŞ İLANLARI

İstanbul konut satış ilanı yayınlayan Vakıfbank her keseye ayrı bir imkan sunuyor. Vakıfbank'tan hem 119 Bin TL'ye konut satın almak mümkün hem de 12,5 Milyon TL ödeyip ultra bir lüks satın almak...

vakıfbank İstanbul Konut Satış ilanları

Vakıfbank tarafından şu anda İstanbul'da satışa çıkarılan en ucuz fiyatlı konutun Esenyurt ilçesinde olduğu bildirildi. Bu konutun büyüklüğü 48 metrekare, fiyatı ise 119 bin TL olarak açıklandı.