Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank Konut, Taşıt, İhtiyaç Kredileri Maliyet Hesaplamaları Değişti!

Kamu bankalarından ihtiyaç, konut ve taşıt kredisi kullanmak isteyenler maliyetleri merak ediyorlar. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank hangi maliyetlerle müşterilere kredi veriyorlar?

Finans 12.04.2022 - 22:49 12.04.2022 - 22:49 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de vatandaşlar çeşitli gerekçelerle ek finansman ihtiyacı hissedebiliyorlar. Borçlarıyla baş edemeyenler ihtiyaç kredisi, ev satın almak isteyenler konut kredisi, otomobil satın almak isteyenler ise taşıt kredisi çekerek bu finansal gereksinimlerini karşılayabiliyorlar. Bu kredileri kullanmak isteyenlerin ilk başvurdukları adresler ise kamu bankaları oluyor. Kamu bankalarından ihtiyaç, konut ve taşıt kredisi çekmek isteyenler hangi maliyetlerle karşılaşıyorlar?

KAMU BANKALARINDAN AVANTAJLI MALİYETLERLE KREDİ DESTEKLERİ

Kredi desteği arayan vatandaşlara en uygun imkanları kamu bankaları sunmaya devam ediyorlar. Tüm kredi türlerinde avantajlı faiz oranları uygulayan kamu bankaları vatandaşlara önemli imkanlar sağlıyorlar. Konut kredilerinde özel bankalara göre çok ucuz kredi veren kamu bankaları taşıt kredilerinde de benzer bir politikayı uyguluyorlar. İhtiyaç kredilerinde diğer iki kredi türüne göre biraz daha yüksek faiz talep eden Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank yine de özel bankalara kıyasla uygun faizle kredi desteklerini sağlamaya devam ediyorlar. 

ZİRAAT BANKASI, VAKIFBANK, HALKBANK İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZLERİ VE 50 BİN TL KREDİ HESAPLAMALARI

halkbank 50 bin tl ihtiyaç kredisi hesaplama-5

Halkbank'tan ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,89 oranında kredi faizi uygulanıyor. 24 ay vadeli 50 Bin TL ihtiyaç kredisi kullananlar bankaya her ay 2.724 TL kredi taksiti ödüyorlar.

vakıfbank 50 bin tl ihtiyaç kredisi hesaplama-6

Vakıfbank'tan ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,91 oranında kredi faizi uygulanıyor. 24 ay vadeli 50 Bin TL ihtiyaç kredisi çekenler bankaya her ay 2.731 TL kredi taksiti ödüyorlar.

Ziraat Bankası 50 bin tl ihtiyaç kredisi hesaplama-5

Ziraat Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,94 oranında kredi faizi uygulanıyor. Bu krediyi çeken müşteriler bankaya her ay 2.742 TL kredi taksiti ödüyorlar. 

ZİRAAT BANKASI, VAKIFBANK, HALKBANK TAŞIT KREDİSİ FAİZLERİ VE 100 BİN TL KREDİ HESAPLAMALARI

vakıfbank 100 bin tl taşıt kredisi maliyet hesaplaması

Vakıfbank ve Ziraat Bankası'ndan taşıt kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,20 oranında kredi faizi uygulanıyor. 48 ay vadeli 100 Bin TL taşıt kredisi çekenler bu iki bankaya aylık 3.199 TL kredi taksit ödemesi yapıyorlar. 

Halkbank'ta taşıt kredisi aylık faiz oranı olarak müşterilere yüzde 1,63 kredi faizi uygulanıyor. 48 ay vadeli 100 Bin TL taşıt kredisi çeken müşteriler bankaya her ay 3.231 TL ödeme yapıyorlar.

ZİRAAT BANKASI, VAKIFBANK, HALKBANK KONUT KREDİSİ FAİZLERİ VE 200 BİN TL KREDİ HESAPLAMALARI

ziraat bankası 200 bin tl konut kredisi

Ziraat Bankası'ndan konut kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,20 oranında kredi faizi uygulanıyor. 120 ay vadeli 200 Bin TL konut kredisi çekenler bankaya her ay 3.153 TL kredi taksiti ödüyorlar.

halkbank 200 bin tl konut kredisi

Halkbank'tan konut kredisi çeken müşteriler aylık yüzde 1,20 oranında kredi faizi ile karşılaşıyorlar. 120 ay vadeli 200 Bin TL konut kredisi çekenler bankaya ayda 3.153 TL kredi taksiti ödüyorlar.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@