Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank 0.49 Faizli Temel İhtiyaç Destek Kredisi Çekenlere Son Dakika Yapılandırma Müjdesi

Devlet bankalarına kredi borcu olanlara yapılandırma müjdesi! 6 ay ertelemeli 0.49 faiz oranı ile bireysel temel ihtiyaç destek kredisi çekenlere kredi yapılandırma müjdesi geldi!

Finans 13.09.2021 - 10:42 13.09.2021 - 10:49 Gülcan Özer

Pandemi nedeniyle pek çok kişinin ekonomik sıkıntı yaşaması üzerine o dönem Hazine ve Maliye Bakanı koltuğunda oturan Berat Albayrak tarafından yapılan duyuru ile kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank üzerinden bireysel temel ihtiyaç destek kredisi desteği sağlanacağı ilan edilmişti. Yapılan açıklama ile ilk 6 ayı ödemesiz dönemli olmak üzere 10 bin liraya kadar 0.49 faiz oranı ile ihtiyaç kredisi başvuruları alınmaya başlanmıştı. 

Süreçte kredinin hem son derece düşük faiz oranı ile verilmesi hem de 6 ay ödemesiz dönemli olarak verilmesi nedeni ile yoğun başvuru yapılmış, kamu bankaları üzerinden milyonlarca kişiye ucuz kredi desteği dağıtılmıştı. Koronavirüs salgınının beklenenden daha uzun sürmesi, enflasyon ve dolar kurunda yaşanan yükseliş nedeniyle pek çok kişi kredi borcunu ödemekte zorlanmıştı. 

BANKALARA BORCU OLANLARA SON DAKİKA YAPILANDIRMA MÜJDESİ! 

Milyonlarca kişi bankalara olan borçlarını ödemekte büyük sıkıntı içerisine düşerken Türkiye Bankalar Birliği tarafından alınan kredi yapılandırma kararı sonrasında bazı bankalar Nisan ayında borç yapılandırma desteği vermişti. 2021 senesinde yapılan tüm çağrılara rağmen bankalar borç yapılandırma müjdesi vermemiş, süreçte pek çok kişi kredi borçlarında gecikmeye düşmüş, hem vatandaşın kredi sicili bozulmuş hem de bankaların batık kredi miktarı rekor oranda yükseliş göstermişti. 

temel-ihtiyaç-destek-kredisi

Yapılan son dakika açıklaması ile kamu bankaları üzerinden bireysel temel ihtiyaç destek kredisi kullanan kişilere borç yapılandırma müjdesi verilmiş oldu.

HALKBANK, VAKIFBANK VE ZİRAAT BANKASI TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ YAPILANDIRMA EKRANI AÇILDI!

Kamu bankalarının kredi yapılandırma ekranı son dakika duyurusu ile açıldı. İlk 6 ay ödemesiz dönemli 36 ay vadeli olarak 10 bin liraya kadar verilen kredi paketinde borcunu ödeyemeyen kişilere kredi yapılandırma müjdesi verildi. Kamu bankaları üzerinden bireysel temel ihtiyaç destek kredisi çeken kişiler bankaların mobil bankacılık uygulaması üzerinden Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Yapılandırma ekranına geçiş yaparak 18 aydan 36 aya kadar kredi yapılandırma seçeneklerinden biri tercih edilecek. Böylelikle kredinin vadesi açılarak aylık taksitler düşürülecek. Yapılandırma faiz oranı ise yüzde 1.42 olarak uygulanacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@