Ziraat Bankası, Vakıfbank Ve Halkbank Emekli Maaş Promosyonlarına Zam Yaptı Mı?

Emekli vatandaşlar bankaların verdikleri emekli maaş promosyonlarına dair araştırmalarını sürdürüyorlar. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank emekli maaş promosyonlarına zam yaptı mı?

Finans 15.02.2022 - 23:52 15.02.2022 - 23:52 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de bankalar için emekli müşterilerin çok büyük önemleri olmaya başladeı. Bankalar daha fazla sayıda emekli müşteriye ulaşabilmek için emekli maaş promosyonu kampanyalarını sürekli güncelliyorlar. Ancak mevcut piyasa koşullarında kamu bankaları Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank emekli maaş promosyonları konusunda özel bankaların çok gerisinde kaldılar. Kamu bankaları emekli maaş promosyon ödemeleri ne kadar? Kamu bankaları emekli maaş promosyonlarına zam yaptılar mı?

EMEKLİ MAAŞ PROMOSYONU NEDİR?

Bankalar emekli maaşlarını bankalarından çekmeleri kaydıyla emekli müşterilere promosyon ödemesi yapıyorlar. Bu şekilde emekli müşterileri banka müşterisi yapan bankalar tek şart olarak ise maaşların bir başka bankaya taşınmamasını istiyorlar. Emekli müşteri sayısını arttıran bankalar bu şekilde müşterilerin sadakatini temin edebiliyorlar. 

ÖZEL BANKALAR DAHA YÜKSEK MAAŞ PROMOSYONU ÖDEMESİ YAPIYORLAR

Öze bankalar tarafından emeklilere ödenen maaş promosyonları daha yüksek oluyor. Bankalar kamu bankalarına karşın emekli müşterilere promosyon ödemesi olaran ortalama 2.500 TL veriyorlar. Ayrıca çeşitli kampanyalarla ek olarak farklı şartların yerine getirilmesiyle emeklilere 3.000 TL'ye varan ek ödemeler yapıyorlar. Kamu bankaları ise bu promosyon tutarlarının çok uzağında kalıyorlar. 

ZİRAAT BANKASI, VAKIFBANK, HALKBANK EMEKLİ MAAŞ PROMOSYONU NE KADAR?

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank emekli maaş promosyonlarında aynı tarifeleri uyguluyorlar. Bu kapsamda emekli maaşları 1.500 TL'ye kadar olanlara 500 TL, 1.500 TL ile 2.500 TL arasında olanlara 625 TL ve 2.500 TL'nin üzerinde olan müşterilere 750 TL emekli maaş promosyonu ödemesi yapılıyor. Kamu bankalarının emeklilere ödedikleri maaş promosyonu ödemeleri neredeyse özel bankaların ödediklerinin 3'te 1'ine karşılık geliyor. 

KAMU BANKALARI EMEKLİ PROMOSYONLARINA ZAM YAPARLAR MI?

Kamu bankaları emekli maaş promosyonu uygulamasının kanunlaştığı günden bu yana promosyon miktarlarını herhangi bir şekilde arttırmadılar. Özel bankalar bu ödemeleri sürekli güncellerken kamu bankaları aynı seviyede bırakıyorlar. Bundan dolayı da emekli maaş promosyonlarına kamu bankalarının zam yapma imkanı pek bulunmuyor. Ancak emekli müşterilerin taleplerine göre zam devreye alınabilir. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@