Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank Son Dakika Konut Kredisi Faiz İndirimi Açıklaması: Kredi Faizleri Düştü!

Kamu bankaları arasında yer alan Vakıfbank, Halk Bankası ve Ziraat Bankası konut kredisi paketinde faiz indirimi müjdesi verdi. Devlet bankalarının kredi faiz oranları düştü. Konut kredisi faiz oranı!

Finans 25.10.2021 - 10:57 25.10.2021 - 11:01 Gülcan Özer

Devlet bankaları beklenen kredi faiz indirimi müjdesini verdi. Son dakika açıklaması ile 3 kamu bankası ticari kredilerde 200 baz puan faiz indirimi yaparken konut kredisi faiz oranı rakamını da düşürdü.

SON DAKİKA KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARDI DÜŞTÜ!

Kamu bankaları arasında yeralan Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından kredi faiz oranlarında ürün ve vade yapısına göre 200 baz puana kadar değişen oranlarda indirim yapıldığı açıklandı. 22 Ekim 2021 Cuma günü tarihi itibarıyla kurumsal kredi faiz oranlarında ürün ve vade yapısına göre değişmekle beraber 200 baz puana kadar indirim yapıldığı ilan edildi.

Devlet bankalarının konut kredileri faiz oranlarında ise 26 Ekim 2021 Salı günü tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 1 milyon TL altı tutarlarda yapılacak olan kredi talepleri için yüzde  1,29, 1 milyon TL üzerindeki tutarlarda ise yüzde 1,34 faiz oranları ile kredi verileceği açıklandı. Söz konusu kredi faiz oranı Ziraat Bankaıs ve Vakıfbank tarafından yüzde 1,37 ve Halkbank tarafından ise yüzde 1,38 olarak uygulanıyordu.

Kamu bankaları tarafından yapılan ortak açıklamada "Bankalarımız, bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da ülkemiz ekonomisinin ve istihdamının güçlendirilmesine katkı sağlamaya, müşterilerimizin ve firmalarımızın yanında olmaya devam edecektir" ifadelerine yer verildi. İhtiyaç ve taşıt kredisi faiz oranlarında bir değişime gidilmezken ticari ve kurumsal krediler de 200 baz puan indirim yapılırken konut kredisinde ise faiz oranı yüzde 1,37 seviyesinden yüzde 1,29 seviyesine çekildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@