Ziraat Bankası, Vakıfbank Ve Halkbank'ta 250 Bin TL Konut Kredisinin Aylık Taksiti Kaç TL?

Konut kredisi çekmek isteyenler kamu bankalarının kredi kampanyalarını araştırıyorlar. 120 ay vadeli 250 Bin TL konut kredisinin aylık taksit tutarı Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'ta kaç TL? 

Finans 17.10.2021 - 19:34 17.10.2021 - 19:48 Engin Uzunoğlu

Ev sahibi olma hayallerini gerçeğe dönüştürmek isteyenlerin en büyük destekçisi bankalardan alınan konut kredileri oluyor. Ev fiyatlarındaki yüksek fiyat artışlarından dolayı artık insanların birikimleri ile peşin ödeme yaparak konut satın almaları çok güçleşti. Bu durumda da devreye bankaların konut kredisi kampanyaları giriyor. 

KAMU BANKALARI KONUT KREDİSİ KAMPANYALARI

Türkiye'de konut kredisi kullanmak isteyenlerin ilk tercihleri kamu bankaları oluyor. Yapılan araştırmalara göre insanlar kamu bankalarından daha uygun maliyetlerle konut kredisi çekebileceklerini düşünüyorlar. Devletin kamu bankaları aracılığı ile verilen konut kredileri yoluyla inşaat sektörünü desteklemek istemesi çoğu zaman düşük faizli kredi kampanyalarının uygulanmasını sağlayabiliyor. Bundan dolayı da kamu bankalarından konut kredisi kullanmanın avantajlı olabileceği şeklinde bir algı oluştu. 

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından verilen konut kredileri ile çok sayıda insan hayallerini kurdukları evlerin sahibi olmayı başardılar. Bunun için de bu bankaların konut kredisi güncel faizleri ve maliyet hesaplamaları en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank konut kredisi güncel faizleri ve maliyet hesaplamaları...

ZİRAAT BANKASI 250 BİN TL KONUT KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMA

Ziraat Bankası konut kredisi kampanyası kapsamında müşteriler aylık yüzde 1,37 faizle kredi kullanabiliyorlar. 120 ay vadeli 250 Bin TL konut kredisi için Ziraat Bankası'na başvuru yapan müşterilere banka tarafından yapılan taksit hesaplamasına göre aylık 4.256 TL tutarında bir taksit ödemesi çıkarılıyor. 

ziraat bankası konut kredisi hesaplama

HALKBANK 250 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI 

Halkbank'tan konut kredisi kullanmak isteyen müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,38 faiz uygulanıyor. 120 ay vadeli 250 Bin TL konut kredisi kullanan müşteriler bankaya vade süresince her ay 4.275 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin 120 aylık toplam maliyeti ise 513.058 TL oluyor. 

Halkbank konut kredisi hesaplama-1

VAKIFBANK 250 BİN TL KONUT KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMA

Vakıfbank'tan konut kredisi kullanmak iseteyen müşteriler aylık yüzde 1,37 faizle karşılaşıyorlar. 120 ay vadeli 250 Bin TL konut kredisi kullanan müşteriler vade süresince bankaya her ay 4.256 TL kredi taksiti ödüyorlar. Vade sonuna gelindiğinde ise bu müşterilerin yapmış oldukları toplam ödeme 510.795 TL'ye ulaşıyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@