Ziraat Bankası Ve Halkbank Bu Taksitlerle 50 Bin TL Taşıt Kredisi Veriyorlar

Ziraat Bankası ve Halkbank hangi maliyetlerle müşterilere taşıt kredisi veriyor. 50 Bin TL taşıt kredisi aylık kaç TL taksitlerle çekilebilir? En düşük taşıt kredisi aylık faizleri yüzde kaçtır?

Finans 15.02.2022 - 01:05 15.02.2022 - 01:05 Engin Uzunoğlu

Yeni bir araç satın almak isteyenlerin finansal destekçileri bankaların taşıt kredleri oluyor. Bankalardan taşıt kredisi çeken vatandaşlar otomobil sahibi olmayı oldukça kolay bir halke getirebiliyorlar. İhtiyaç duydukları finansman ihtiyaçlarını belirli maliyetler karşılığında taşıt kredileri ile temin edebilen vatandaşlar hayallerini kurdukları araçlara makul şartlar eşliğinde sahip olabiliyorlar. 

TAŞIT KREDİSİ ÇEKECEKLER ÖZEL BANKALARDAN KAÇIYOR

Taşıt kredisi maliyetleri araştırıldığında özel bankaların hiç de cazip olmadıkları görülüyor. Yüzde 2'nin üzerinde bulunan taşıt kredisi faizleri vatandaşların için avantaj sağlamıyor. Aksine bu faiz oranları otomobil satın almayı çok daha maliyetli bir hale sokuyor. bundan dolayı da vatandaşların tercihleri kamu bankaları oluyor. Hem Ziraat Bankası hem de Halkbank tarafından müşterilere piyasa ortalamasının altında aylık faizlerle taşıt kredisi verilebiliyor. Bu imkanı değerlendiren müşteriler otomobil satın almak için beklemek zorunda kalmıyorlar.

ZİRAAT BANKASI 50 BİN TL TAŞIT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Ziraat Bankası taşıt kredisi hesaplama-4

Ziraat Bankası'ndan taşıt kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,59 oranında kredi faizi uygulanıyor. 48 ay vadeli 50 Bin TL taşıt kredisi çekilmesi halinde müşteriler bankaya her ay 1.599 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredi için müşteriler yıllık yüzde 25 oranında bir maliyet ile karşılaşıyorlar. 

HALKBANK 50 BİN TL TAŞIT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Halkbank taşıt kredisi hesaplama-2

Halkbank'tan taşıt kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,63 oranında kredi faizi uygulanıyor. 48 ay vadeli 50 Bin TL taşıt kredisi kullanılması halinde müşteriler vade süresince bankaya her ay 1.615 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu çekilen kredinin yıllık maliyet oranı ise yüzde 26 olarak açıklandı.

Halkbank taşıt kredisi kampanyası kapsamında müşterilere sağlanan bir imkan da kredi taksitlerinin 2 ay ertelenmesi oluyor. Müşteriler taşıt kredisi çektikten sonra ilk 2 ay boyunca bankaya herhangi bir ödeme yapmıyorlar. Ardından kredi taksit ödemeleri başlıyor. 

Hem Ziraat Bankası'ndan hem de Halkbank'tan taşıt kredisi kullanıldığında en fazla 48 aya kadar vade ile bu finansman desteği alınabiliyor. Taşıt kredileri için uygulanan azami vade süreleri hakkında her iki banka da herhangi bir esnetme uygulayamıyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@