Ziraat Bankası Veriyor! 1 Sene Ertelemeli, Faizsiz Köye Dönüş Kredisi 150 Bin TL

Köyüne dönüne kredi kampanyası ile Ziraat Bankası 7 yıl vadeli 1 sene ertelemeli 150 bin TL kredi veriyor. Köyde yaşamak için bir sürü nedenim var projesi!

Finans 26.07.2021 - 11:55 26.07.2021 - 12:07 Gülcan Özer

Köyde yaşamak için bir sürü nedenim var projesi ile Ziraat Bankası köyünde yaşamak isteyenlere 150 bin TL faizsiz kredi veriyor. Ziraat Bankası faizsiz kredi desteğini 1 sene ertelemeli olarak verirken geri ödemesini ise 84 ay vadeli olarak yapmanıza olanak sağlıyor.

Verilen destek kredisi ile birlikte atıl durumda olan işletme kapasitelerinin yeniden üretime kazandırılması, küçükbaş hayvan işletmelerinin dişi hayvan varlıklarının en az 100 başa yükseltilerek sürdürülebilir ekonomik işletmeler oluşturarak kırmızı et üretiminin arttırılması amaçlanmaktadır.

ZİRAAT BANKASI FAİZSİZ 150 BİN TL KREDİ VERİYOR!

Köyünde yaşamak isteyen kişilere Ziraat Bankası faizsiz kredi desteği sağlayacak. 150 bin liraya kadar faizsiz kredi desteğinden yararlanmak isteyen kişilerin aranılan kriterleri taşımaları yeterli olacak. Verilen destek kredisinden kendi adına küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan veya daha önce yapmış olanlar yararlanabilecek.

Kredi verilmesi durumunda bu kişilerin işletmelerinde 6 - 24 aylık dişi hayvan sayısının en az 100 adete tamamlanması ve kredi vadesi sona erene kadar bu sayının altına düşmemesi gerekmektedir. Kredi vadesi 84 ay ile sınırlandırılmakta olup 84 ay vadeli kredi kullanan bir işletme sahibinin küçükbaş hayvan sayısının 84 ay boyunca 100 adet altına inmemesi gerekmektedir.

köye-dönüş-kredisi

KÖYDE YAŞAMAK İÇİN BİR SÜRÜ NEDENİM VAR PROJESİ NEDİR?

Köylerde yaşayan kişilerin küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapmalarını teşvik etmek amacı ile Tarım ve Ormancılık Bakanlığı tarafından Ziraat Bankası üzerinden verilen destek kredisidir. Kampanya kapsamında üretici başına 150 bin liraya kadar faizsiz kredi desteği sağlanmaktadır.

ziraat bankası faizsiz kredi

ZİRAAT BANKASI KÖYE DÖNÜŞ KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER, KÖYDE YAŞAMAK İSTEYENLERE FAİZSİZ KREDİ BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILIR?

Ziraat Bankası köyde yaşamak isteyenlere 150 bin liraya kadar faizsiz kredi veriyor. Kredi başvurusu yapmak isteyen işletme sahiplerinin yukarıda yaşayan kriterleri taşımaları yeterli olacak.

Kıvırcık, Karacabey Merinosu, Anadolu Merinosu, Orta Anadolu Merinosu ırklarına 6-24 aylık dişi hayvan sayısının asgari 100 adete tamamlayan işletme sahiplerine kredi verilmektedir.

18 yaşını dolduran, işletmesinin bulunduğu yerde ikamet eden, tüm sürünü barındıracak büyüklükte ağıla sahip olan işletme sahipleri kredi başvurularını Tarım ve Orman Bakanlığı İl / İlçe müdürlükleri üzerinden yapabilmektedir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@