Ziraat Bankası Yine Çöktü! İnternet Bankacılığı Mobil Çalışmıyor İnternet Hatası

Akbank mobil çalışmıyor sorunu büyük depreme neden olurken bu seferde Ziraat Bankası çöktü. Ziraat internet bankacılığı ve mobil şube çalışmıyor!

Teknoloji 16.07.2021 - 11:00 16.07.2021 - 11:28 Gülcan Özer

Bayram üzeri zamlı emekli maaşları ve emekli ikrameyi ödeme tarihleri, evde bakım maaşı ödemeleri ve destek ödemeleri tarihleri erkene çekilirken oluşan aşırı yoğunluk Ziraat Bankası internet sitesi üzerinde sorunlara neden oluyor. 

Aynı anda çok sayıda kişinin sisteme giriş yapmaya başlaması ile beraber Ziraat Bankası mobil şube ve internet bankacılığı çalışmıyor. Sisteme giriş yapmak isteyen kişiler internet bağlantısı olmasına rağmen "İnternet bağlantınızda sorun yaşıyor olabilirsiniz. Lütfen internet bağlantınızı kontrol ettikten sonra tekrar deneyiniz" hata iletisi alıyor. 

ZİRAAT BANKASI MOBİL ÇALIŞMIYOR, ZİRAAT İNTERNET ŞUBESİ ÇÖKTÜ MÜ?

Bayram öncesi pek çok destek ödemesi, evde bakım maaşı ödemeleri, emekli maaş ödemeleri ve ikramiye ödemesi gibi tutarların erken ödeme planına alınması bankalardaki yoğunluğu arttırdı. 

9 günlük bayram tatili öncesi bankacılık işlemlerini yapmak isteyen kişilerin de sisteme giriş yapmaları ile beraber oluşan aşırı yoğunluk Ziraat Bankası mobil şube ve internet şubesi uygalamalarında kesinti sorunu yaşanmasına neden oldu. 

ziraat-mobil-açılmıyor

Aynı anda sisteme giren kişilerin sayısında yaşanan büyük artış sonrasında Ziraat Bankası mobil şube üzerinden hesaplarına girmek isteyen kişiler "Geçici süre işleminizi gerçekleştiremiyoruz, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz" iletisi almaya başladı. 

Ziraat Bankası internet bankacılığı uygulaması üzerinden hesaplarına girmek isteyen kişiler ise aktif internet bağlantısı bulunmasını  "İnternet bağlantınızda sorun yaşıyor olabilirsiniz. Lütfen internet bağlantınızı kontrol ettikten sonra tekrar deneyiniz"  iletisi alırken bugün 9 günlük bayram tatili öncesi son iş günü olduğu için hesap sahipleri sosyal medya üzerinden yoğun eleştiri gösterdi. 

ZİRAAT BANKASI SİBER SALDIRI MI VAR, AKBANK GİBİ SORUN UZUN SÜRECEK Mİ?

Yaşanan sorun nedeni ile hesap sahipleri siber saldırı iddialarını araştırmaya başlarken böyle bir sorun olmadığı ve sadece yaşanan aşırı yoğunluk nedeni ile sistemsel aksamalar olduğu belirtildi. 

Konu hakkında Ziraat Bankası  resmi açıklama yapmazken süreçte Akbank'ta olduğu gibi büyük bir sistemsel arıza olmadığı ve Türkiye geneli sorun yaşanmadığı da belirtiliyor. Bazı kişiler hesaplarına şu anda da giriş yapabildiğini belirtirken sosyal medyada ekran görüntüsü paylaşan kişilerde ise hesaplara girişte sorunlar yaşandığı görülüyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@