Ziraat Bankası'ndan 300.000 TL Konut Kredisi! Aylık Yıllık Ödeme Planı Tüm Masraflar

Ziraat Bankası'na konut kredisi başvurusunda bulunacak olan müşteriler mart ayında yüzde kaç faizle kredi kullanacaklar. Bankanın güncel konut kredisi faiz oranı kaç?

Finans 18.03.2022 - 16:38 18.03.2022 - 16:39 Mustafa Karagöz

Devlet bankalarının indirimli faiz oranlarıyla konut kredisi sağladığı bilinen bir gerçek. Aylardır devam eden kredi paketleri ile devlet bankaları tüm kredi yükünü omuzlamış durumda. Diğer özel bankaların konut kredisi verme iştahları bu dönemde kapalı olurken Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıfbank hem yeni yapılmış sıfır konutlar için hemde ikinci el konutlar için kredi sağlıyor. 

ZİRAAT BANKASI'NIN KONUT KREDİSİ ÖZELLİKLERİ NELER?

Ziraat Bankası konut kredisi özelliklerinde son haftalarda herhangi bir değişiklik yapmadı. Bankanın sunduğu faiz oranları, vade süreci ve konut kredisi limiti uzun zamandır aynı şekilde uygulanmaya devam ediyor. Bankaya kredi kullanım aşamasında ödenen masraflar ise 2022 yılı başında değişti. İlk defa kredi kullanacaklar ve tüm özellikleri detayları ile bilmek isteyenler için Ziraat Bankası'nın sağladığı olanakları tüm detayları ve örnekleri ile sizlerle paylaşıyoruz. 

İKİ AYRI ÖDEME PLANIYLA KONUT KREDİSİ

Diğer devlet bankalarında olduğu gibi Ziraat Bankası, mart ayında da ikinci el evler için ayrı sıfır yeni inşaat konutlar için ayrı kredi faizisi sunuyor. Bankanın resmi sitesinden de yapılacak hesaplama ile vatandaşlar seçecekleri kredi türüne göre faiz oranlarını öğrenebilecekler. 

* Ziraat Bankası 120 ay vade ile ikinci el ev alacak olan tüm müşterilerine aylık yüzde 1.29 faiz oranıyla konut kredisi veriyor. 

* Müşterilerin alacakları ev sıfır konut ise sağlanan faiz oranı yüzde 1.20 olarak güncelleniyor. Banka bu konut kredisi faizinde vade farkı uygulamadan 10 yıllık ödeme planı sunuyor. 

ÖDEME PLANINI SİZ BELİRLEYİN

Vatandaşlar konut kredisi ödemelerini istedikleri gibi belirleyebilirler. Ziraat Bankası geri ödeme sürecinde 3 yıllık, 5 yıllık veya 10 yıllık ödeme planları oluşturuyor. En uzun vade süreci olan 120 ay vadeli ödemelerde aylık eşit taksitli ödeme planı yerine müşteriler balon ödemeli (önden miktar ödeme yapılır geri kalan tutar farklı seçeneklerle ödenir) yöntemi tercih edebilirler. Bunun dışında artan, azalan, serbest taksit seçenekleri mevcut olup müşterilerin gelirlerine göre belirlenir. 

300.000 TL KONUT KREDİSİ KAÇ AY TAKSİTLE ÖDENİR

Ziraat Bankası'ndan 300.000 TL konut kredisi çekecek olan bir müşteri ödemelerini aylık 4.730 TL taksitle ödeyecekler. Kredi geri ödemeleri 10 yıl sonunda 300.000 TL için 570.605 TL olacak. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@