Ziraat Bankası'ndan Düşük Faizle Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi Kampanyası! 25 Bin TL'lik Kredinin Taksit Hesaplaması!

Ziraat Bankası tarafından emekli müşterilere yönelik özel bir ihtiyaç kredisi kampanyasına başlandı. Emekliler düşük faizli ihtiyaç kredilerini Ziraat Bankası'ndan alabiliyorlar.

Finans 05.01.2022 - 18:11 05.01.2022 - 18:11 Engin Uzunoğlu

 Türkiye'de yaşanan ekonomik sıkıntılardan en çok setkilenen grupların başında emekliler geliyor. Çok sayıda emeklinin oldukça düşük bir tutarda maaş almaları ve Ocak 2022 zamlarında da beklediklerini bulamadıklarından dolayı nakit ihtiyaçlarının çözüme kavuşturulması aciliyet gerektirmeye başladı. Ancak yüksek kredi faizleri bu emeklileri oldukça sıkıntılı bir noktada bırakıyor. Yüksek faizle ihtiyaç kredisi çekseler maliyetlerden dolayı ciddi oranda zarar edecekler. İhtiyaç kredisi kullanmadıklarında ise geçim sıkıntısı yaşamayı sürdürecekler. Bu durumda olan emekliler için Ziraat Bankası tarafından özel bir ihtiyaç kredisi kampanyası düzenlendi. Ziraat Bankası'nın emekliler için özel olarak devreye soktuğu ihtiyaç kredisi kampabyasının şartları nelerdir?

ZİRAAT BANKASI EMEKLİLERE ÖZEL İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASININ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Ziraat Bankası'nın tamamen emekli müşterilerine yönelik düzenlediği ihtiyaç kredisi kampanyasının özellikleri büyük bir merak konusu oldu. Öncelikle emekli müşteriler oldukça zor bir süreçten geçilirken Ziraat Bankası'nın özel faizle ihtiyaç kredisi kullanma imkanına bu kampanya ile erişebiliyorlar. Bunun yanında ise ödeme kolaylıkları elde edebiliyorlar. Müşterilerin seçebilecekleri esnek ödeme planları ile ihtiyaç kredisi geri ödemeleri yapılabiliyor.

EMEKLİLER ÖZEL FAİZLİ İHTİYAÇ KREDİSİ İMKANI

Kredi faizleri hem kamu bankalarında hem de özel bankalarda değişik oranlarda yükseldi. Ancak Ziraat Bankası emekli müşterileri bu kapsam dışında değerlendiriyor. Emekli müşteriler Ziraat Bankası'ndan ihtiyça kredisi kullanmaları halinde aylık yüzde 1,55 faizle nakit desteği alabiliyorlar. Şu anda bu faiz oranından ihtiyaç kredisi veren bir ikinci banka bulunmuyor. Bundan dolayı emekli müşteriler bu imkanı değerlendirmek için Ziraat Bankası'na ihtiyaç kredisi başvurusu yapmaya başladılar.

24 AY VE 36 AY VADE İMKANI

Ziraat Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen emekliler bir ön bilgilendirmeden sonra kredi başvurularını yapmak istiyorlar. Bunun için de kredi kampanyasının özelliklerini araştırıyorlar. Müşteriler 50 Bin TL'ye kadar olan ihtiyaç kredisilerini azami 36 ay vade ile ve 50 Bin TL'nin üzerindeki ihtiyaç kredilerini ise azami 24 ay vade ile kullanabiliyorlar.

25 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMA

ziraat bankası emekli ihtiyaç kredisi hesaplama

Ziraat Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullanan emeklilere banka tarafından aylık yüzde 1,55 kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 25 Bin TL ihtiyaç kredisi çeken emekli müşterilerin aylık kredi taksitlerinin 958 TL olduğu bildirildi. Bu şartlarda kullanılan bir ihtiyaç kredisinin yıllık maliyeti de yüzde 25 şeklinde açıklandı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@