Ziraat Bankası'ndan Emeklilere 20 Bin TL Ve 40 Bin TL İhtiyaç Kredisi! İşte Uygulanan Faiz Ve Aylık Taksit Hesaplamaları

Ziraat Bankası tarafından emeklilere oldukça uygun maliyetlerle ihtiyaç kredisi veriliyor. Emekli ihtiyaç kredisi kampanyasının şartları ve maliyetleri ne kadardır?

Finans 06.04.2022 - 18:02 06.04.2022 - 18:02 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de finansal açıdan zor durumda kalan vatandaşlar bankaların finansal desteklerini çıkış yolu olarak görüyorlar. Özellikle de emekli vatandaşlar ekonomik olarak  çok zor günler geçiriyorlar. Emekli maaşları oldukça yetersiz kalan ve geçimlerini sağlamaya yeterli gelmeyen emekliler borçlanmalarını hızlandırıyorlar. Ancak bu borçlar bir süre sonra çevrilemez hale geliyor. Böyle bir durumda da bankalardan ihtiyaç kredisi çekmek zorunluluk haline dönüşüyor. Tam da bu durumda olan emeklilere Ziraat Bankası tarafından çok özel bir imkan sağlanıyor. Ziraat Bankası emeklilere yönelik ihtiyaç kredisi kampanyası ile finansal destek kapılarını sonuna kadar aralıyor.

ZİRAAT BANKASI EMEKLİ İHTİYAÇ KREDİSİ!

Ziraat Bankası tarafından maaşlarını bu bankadan alan emeklilere yönelik bir ihtiyaç kredisi kampanyası düzenleniyor. Bu kapsamda emekli müşterilere oldukça düşük maliyetlerle ihtiyaç kredisi veriliyor. bankanın yaptığı kampanya açıklamasına göre müşterilere 25 Bin TL'ye kadar olan ihtiyaç kredileri aylık yüzde 1,55 faizle veriliyor. 25 Bin TL'Nin üzerindeki ihtiyaç kredileri için emekli müşterilere aylık yüzde 1,69 kredi faizi uygulanıyor. 

Emekli müşteriler Ziraat Bankası'ndan ihtiyaç kredisi çekerken bazı şartlara uymak durumundalar. İhtiyaç kredilerinde azami vade süreleri uygulanıyor. Bu kapsamda 50 Bin TL'ye kadar oılan ihtiyaç kredileri için 36 ay, 50 Bin TL'nin üzerindeki ihtiyaç kredileri için 24 ay azami kredi vadesi süresi uygulaması yapılıyor. Bu uygulamada herhangi bir müşteriye ayrıcalıklı davranma imkanı bulunmuyor. Tüm müşteriler bu kurala uyarak ihtiyaç kredisi çekebiliyorlar. 

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi çeken müşterilere özel imkanlar sağlaması ile de tanınan bir banka olarak biliniyor. Bu kapsamda ihtiyaç kredisi çeken müşteriler özel ödeme imkanlarına sahip oluyorlar. Müşteriler kendi kişisel bütçelerine, gelir akışlarına göre ödeme planı hazırlayarak kredi geri ödemelerini gerçekelştirebiliyorlar. Böylelikle sorunlu kredi oluşma riski en düşük seviyeye indirilebiliyor. 

20 BİN TL VE 40 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

ziraat bankası emekli kredisi-1

Ziraat Bankası'ndan 36 ay vadeli 20 Bin TL ihtiyaç kredisi çeken emekli müşterilere aylık yüzde 1,55 kredi faizi uygulanırken aylık taksitler 767 TL olarak hesaplanıyor. 

36 ay vadeli 40 Bin TL ihtiyaç kredisi çeken emekli müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,69 oranında faiz uygulanırken aylık kredi taksiti 1.576 TL olarak hesaplanıyor. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@