Ziraat Bankası'ndan Emeklilere Nakit Desteği! 30 Bin TL İhtiyaç Kredisi İçin Taksit Hesaplaması!

İhtiyaç kredisi maliyetlerini araştıran emekliler kendilerine uygun faizle kredi veren Ziraat Bankası'nın kredi maliyetlerini merak ediyorlar. Yüzde kaç faizle emeklilere ihtiyaç kredisi veriliyor?

Finans 06.05.2022 - 18:30 06.05.2022 - 18:30 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de yaşanan finansal sorunların en çok etkilediği kitli emekliler oluyor. Emekliler düşük olan emekli maaşları ile hayata tutunmaya çalışırken gelirleri ile giderlerini karşılamakta güçlük çekiyorlar. Bunun için de ek kaynak ihtiyaçlarını en üst seviyede yaşamak zorunda kalıyorlar. Bu ihtiyaçların karşılanabilmesi için toplu para elde edebilecekleri kaynakları araştırıyorlar. Bankalarca verilen ihtiyaç kredileri buna en önemli dayanak oluyor. 

ZİRAAT BANKASI EMEKLİ İHTİYAÇ KREDİSİ

Ziraat Bankası emekli müşterilere yönelik özel finansal çözümler üreten bankaların başında geliyor. Maaşlarını Ziraat Bankası'ndan alarak maaş müşterisi olan emekliler Ziraat Bankası'ndan düşük faizli ihtiyaç kredisi çekebiliyorlar. Bu kredi kampanyası ile emeklilere oldukça cazip imkanlar sağlanıyor. Bu imkanları kullanan emekliler finansal sorunlarını aşabilmek için önemli bir fırsat elde etmiş oluyorlar.

Ziraat Bankası'ndan ihtiyaç kredisi çkemek isteyen emeklilere özel olarak hazırlanan ihtiyaç kredisi kampanyasının belirli kuralları bulunuyor. Emekli müşteriler bu ihtiyaç kredilerini 36 aya kadar vade ile çekebiliyorlar. Ancak bu sadece 50 bin TL'ye kadar çekilen ihtiyaç kredilerinde geçerli oluyor. Eğer emekli müşterinin talep ettiği ihtiyaç kredisi tutarı 50 Bin TL'nin üzerine çıkarsa o zaman Ziraat Bankası bu kredi hesaplamasını en fazla 24 aya kadar vade ile hesaplayabiliyor. Bu vade süreleri herhangi bir şekilde aşılamıyor. 

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi çeken emeklilere ödeme koşulları aısından da özel fırsatlar sağlayabiliyor. Aylık eşit taksitli bir ödeme planı ile ihtiyaç kredisinin geri ödemesini yapabilecek olan emekli müşterilere bunun yanında ek seçenekler de sunuluyor. Emekli müşteriler ihtiyaç kredisi geri ödemelerini kendilerinin istemeleri halinde 3 ayda bir eşit taksitli, artan taksitli, azalan taksitli ve erbest ödemeli şeklinde ödeme planları ile de yapabiliyorlar. Bu konuda karar tamamen müşteriye bırakılırken müşteriler kendi finansal durumlarını dikkate alarak bir ödeme planı seçme hakkına sahip oluyorlar. 

30 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMA TABLOSU

ziraat bankası ihtiyaç kredisi-7

Ziraat Bankası'ndan ihtiyaç kredisi çeken memekli müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,69 oranında kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 30 Bin TL ihtiyaç kredisi çeken müşteriler bankaya her ay 1.182 TL kredi taksiti ödüyorlar.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@