Ziraat Bankası'ndan İstanbul, Ankara, İzmir'de Satılık Gayrimenkuller! 120 Bin TL'ye Konut, 70 Bin TL'ye Arazi Satılıyor

Ziraat Bankası tarafından İstanbul, Ankara ve İzmir'de bulunan farklı niteliklerdeki gayrimenkuller satışa çıkarıldı. Ziraat Bankası'nın hangi gayrimenkulleri kaç TL fiyatla satıyor?

Emlak Haberleri 06.02.2022 - 19:41 06.02.2022 - 19:41 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de gayrimenklul yatırımı yapmak isteyenler son dönemlerde bekledikleri fiyatları pek bulamamaya başladılar. Hayatın her alanına sirayet eden yüksek enflasyon gayrimenkul sektörünü de vurdu. Bundan dolayı da gayrimenklul yatırımı yapmanın bedelleri oldukça yükseldi. Çok yüksek maliyetlerle gayrimenkul satın alıp varlıklarını oraya bağlamak istemeyenler ise farklı arayışlar içerisine giriyorlar.

BANKALARDAN UYGUN FİYATLI GAYRİMENKULLER

Gayrimenkul satın alırken ucuz fiyat imkanı veren yollardan birisi de bankalarca yapılan satışlar oluyor. Bankalar müşterilerine kredi kullandırırken teminat olarak bazı gayrimenkullerin gösterilmesini talep edebiliyorlar. Bu kredilerin geri ödemelerinde sıkıntı yaşanması durumunda ise teminat olarak gösterilen gayrimenkullerin mülkiyetleri bankalara geçiyor. Bankalar bir yandan kredi zararına uğrarken bir yandan da gayrimenkul sahibi oluyorlar. Kredi zararlarının telafisi ise bu gayrimenkullerin nakit dönüşümü ile mümkün olabiliyor. 

BANKALAR KREDİ ZARARLARINI NAKİT DÖNÜŞÜMÜ İLE KARŞILIYORLAR

Bankalar mülkiyetlerine aldıkları gayrimenkulleri kısa sürede elden çıkarabilmek ve kredi zararlarını kapatabilmek için uygun fiyat politikası uyguluyorlar. Bu şekilde satışa çıkarılan gayrimenkuller kısa sürede alıcı bulabiliyor. Bankalar burada hem kazanç sağlıyor hem de bilançolarını düzeltebiliyorlar. Ayrıca bu gayrimenkulleri satın alanlar ise çok makul fiyatlarla gayrimenkul yatırımı yapmış oluyorlar.

ZİRAAT BANKASI'NDAN İSTANBUL, ANKARA VE İZMİR'DE SATILIK GAYRİMENKULLER

Ziraat Bankası Türkiye'nin en çok kredi kullandıran bankalarından birisi olarak en çok gayrimenkul satışı yapan bankalarından birisi oldu. Türkiye'nin üç önemli şehrinde de Ziraat Bankası gayrimenkul satışı yapıyor. Ziraat Bankası İstanbul, Ankara ve İzmir'de konut, iş yeri ve arazi satışları yapıyor. Peki Ziraat Bankası bu şehirlerde hangi gayrimenkulleri kaç TL fiyatla satışa çıkardı? İşte Ziraat Bankası'nın sattığı bazı gayrimenkullerin fiyat incelemesi...

ziraat bankası gayrimenkul satış ilanları 1-2Ziraat Bankası İstanbul'un Gaziosmanpaşa ilçesinde bulunan 80 metrekarelik konutu 447 Bin TL'ye, Küçükçekmece ilçesinde 76 metrekare konutu ise 355 Bin TL fiyatla satışa çıkardı.

ziraat bankası gayrimenkul satış ilanları 2-2

Ziraat Bankası İstanbul'un Sancaktepe ilçesinde bir de iş yeri satışı yapıyor. 35 metrekare büyüklüğünde olan dükkan için banka 120 Bin TL fiyat belirledi.

ziraat bankası gayrimenkul satış ilanları 3-1

Ziraat Bankası Ankara'da da gayrimenkul satışları yapıyor. Buna göre Mamak ilçesinde bulunan 97 metrekarelik konut için 145 Bin TL fiyat açıklandı.

ziraat bankası gayrimenkul satış ilanları 4-1

Ankara'nın Bala ilçesi de Ziraat Bankası'nın gayrimenkul satışı yaptığı merkezlerden birisi oldu. 136 metrekare büyüklüğündeki konut 155 Bin TL'ye satışa çıkarıldı.

ziraat bankası gayrimenkul satış ilanları 5-1

Ziraat Bankası Ankara'da arazi satışı da yapıyor. Polatlı ilçesinde 15.822 metrekarelik tarla 180 Bin TL fiyatla satışa sunuldu.

ziraat bankası gayrimenkul satış ilanları 6-1

Ankara'nın Beypazarı ilçesinde Ziraat bankası 100 metrekare büyüklüğünde 2+1 konut için 126 Bin TL fiyat belirledi.

ziraat bankası gayrimenkul satış ilanları 7-1

Ziraat Bankası'nın İzmir'de satışa çıkardığı gayrimenkuller de bulunuyor. Konak ilçesinde 140 metrekarelik büro 280 Bin TL'ye, Bayındır ilçesinde 1.770 metrekare büyüklüğündeki arazi 78 Bin TL'ye satışa çıkarıldı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@