Ziraat Bankası'ndan İstanbul'da Yok Fiyata Satılık Dükkanlar

Ziraat Bankası tarafından İstanbul'da uygun fiyatlarla dükkan satışları yapılmaya devam ediliyor. Ziraat Bankası İstanbul'da kaç liradan dükkan satışı yapıyor.

Ziraat Bankası'ndan İstanbul'da Yok Fiyata Satılık Dükkanlar

Ziraat Bankası'nın gayrimenkul satışlarına devam ediliyor. Banka aracılığı ile satılan gayrimenkullerin uygun fiyatlarla satışa çıkarılıyor olması önemli bir imkan olarak görüldüğü için büyük bir ilgiyle karşılanıyor.

Türkiye'de yaygın gayrimenkul yatırımlarından birisi de dükkan satın almaktır. Konut satın almak yerine dükkan satın almayı tercih eden vatandaşlar daha yüksek miktarlarda kira geliri elde edebiliyorlar. Konutlardan daha fazla kira tahsil edilebilen dükkanlar bundan dolayı tercih edilen bir gayrimenkul yatırım şekli oluyor.

Ziraat Bankası mülkiyetinde bulunan dükkanlar yayınlanan ilanlarla satışa çıkarılıyor. İstanbul'da Ziraat Bankası'ndan dükkan satın almak isteyenler ilanları en ince ayrıntısına kadar araştırıyorlar. Peki şu anda Ziraat Bankası, İstanbul'un hangi ilçelerinde kaç liradan dükkan satışı yapıyor.

ZİRAAT BANKASI'NDAN İSTANBUL'DA UYGUN FİYATLA SATILIK DÜKKANLAR

Ziraat Bankası tarafından yayınlanan ilanlara göre şu anda İstanbul'un Avcılar ilçesi Gümüşpala Mahallesi'de 22 metrekarelik bir dükkan satılıyor. Henüz teklif verilmemiş olan dükkan için Ziraat Bankası 130.500 TL fiyat belirledi.

Ziraat Bankası, İstanbul'un Sancaktepe ilçesinde Kemal Türkler Mahallesi'nde bulunan bir iş merkezinde çoklu dükkan satışları yapıyor. Buna göre bu iş merkezinde 20 metrekarelik dükkan 72.400 TL'ye, 19 metrekarelik dükkan 68.400 TL'ye, 35 metrekarelik dükkan 120.600 TL'ye, 16 metrekarelik dükkan 72.000 TL'Ye, 20 metrekarelik dükkan 72.400 TL'ye, 19 metrekarelik dükkan 68.400 TL'ye, 32 metrekarelik dükkan 113.200 TL'ye satılıyor.

ziraat bankası satılık dükkanlar

ZİRAAT BANKASI DÜKKAN SATIŞ İHALESİNE NASIL KATILINIR?

Ziraat Bankası tarafından satışa çıkarılan dükkanlardan satın almak isteyenler ihaleye nasıl katılacaklarını merak ediyorlar. Ziraat Bankası iki yarı usulle ihale gerçekleştiriyor. Birincisi fiziki ihale olarak açıklandı.

Fiziki ihaleye katılmak isteyenler dükkanlar için belirlenen teminat tutarını öderler. Ardından teklif mektubu ile satış şartnamesini doldururlar. İhaleden en geç bir gün öncesine kadar teklifler kapalı zarf içerisinde ihale komisyonuna teslim edilir.

E-ihale ile yapılan dükkan satış ihalelerine ise katılmak isteyenlerin en yakın Ziraat Bankası şubesine gitmeleri gerekir. Dükkan için belirlenen muhammen bedelin yüzde 6'sını geçici teminat bedeli olarak yatıranlar alacakları şifreler ile sisteme girerek tekliflerini verip ihalenin sonuçlanmasını beklerler.

SONRAKİ HABER