Ziraat Bankası'ndan Mayıs Ayına Özel En Uygun Konut Kredisi Kampanya Fırsatı!

Bahara kendi evinde merhaba demek isteyen kişiler için Mayıs ayına özel konut kredisi faiz oranını açıklayan Ziraat Bankası en uygun kredi veren banka oldu!

Finans 01.05.2022 - 10:55 01.05.2022 - 10:56 Gülcan Özer

Konut fiyatları yukarı yönlü çıkışına tüm hızı ile devam ederken fiyatlar daha da yükselmeden ev sahibi olmak isteyen kişilere yönelik olarak Ziraat Bankası finansman desteği sağlıyor. Ziraat Bankası konut kredisi paketinde en uygun kredi veren banka unvanını korurken Mayıs ayına özel kredi limitlerini açıkladı. 

Sıfır konut kredisi paketinde yüzde 1,20 faiz oranı ile kredi desteği sağlayan Ziraat Bankası, ikinci el konut almak isteyen kişilere ise yüzde 1,29 oranı ile finansman desteği sağlıyor. Her iki kredi paketinde de bu oranlar ile Ziraat  Bankası bir diğer kamu bankası olan Vakıfbank ile beraber en uygun kredi veren banka unvanını paylaşıyor. 

ZİRAAT BANKASI 120 AY VADELİ 100 BİN TL KONUT KREDİSİ PAKETİNDE AYLIK TAKSİT NE KADAR?

Yükselen ev fiyatları nedeniyle vatandaş ev sahibi olmakta zorlanırken Ziraat Bankası kredi paketinde konut satın almak isteyen ancak bunun için yeteri kadar nakit para birikimi olmayan kişilere finansman desteği sağlıyor. 

100 bin konut kredisi hesaplama

Bu kapsamda 120 ay vadeli 100.000 TL konut kredisi paketindeki aylık taksit tutarı 1.576,80 TL olarak gerçekleşiyor. 

200 bin konut kredisi hesaplama

Daha yüksek tutarlı nakit para birikimi ihtiyacı olan kişilerin 120 ay vadeli 200 bin TL konut kredisi çekmeleri durumunda kredi paketindeki aylık ödeme tutarı 3 bin 153,61 TL olarak gerçekleşecek. 

300 bin konut kredisi hesaplama

300 bin TL konut kredisi çekerek ev sahibi olmak isteyen bir kişinin ödeyeceği aylık rakam ise 4 bin 730 TL olarak hesaplandı. 

500 bin konut kredisi hesaplama

500 BİN TL KONUT KREDİSİ ÇEKENLERİN AYLIK BANKAYA ÖDEMESİ GEREKEN TAKSİ KAÇ LİRADIR?

Yükselen ev fiyatları sonrasında İstanbul'da ortalama konut fiyatı 1 milyon liranın üzerine çıkarken Ziraat  Bankası üzerinden en uygun konut kredisi faiz oranı ile 500 bin TL konut kredisi çeken bir kişinin aylık taksit tutarı 7 bin 884 TL olarak gerçekleşiyor. Yani ev sahibi olmak isteyen vatandaş konut fiyatının yarısını peşinat olarak ödeyebilse bile yine de kalan 500 bin liralık tutar için aylık 8 bin liraya yakın kredi taksiti ödemek zorunda kalıyor. Bu rakam asgari ücretin nerede ise 2 katına ulaşmış durumda. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@