Ziraat Bankası'ndan Online Vergi Ödeme Hizmeti! Vergi Ödemek İçin Çile Çekmeye Son

Ziraat Bankası, vergi ödemelerini gerçekleştirmede sorun yaşayan müşterilerine yeni bir olanak sunuyor. Artık vergi ödemelerinizi Ziraat Pay sistemi ile gerçekleştirebilecek, kolay vergi ödeyeceksiniz

Finans 03.10.2021 - 23:04 03.10.2021 - 23:04 Gülcan Özer

Vergi külfetini yerine getirmek bir dertken bu vergileri kolayca ödeyebilmek de ayrı bir dert. Yıllardır vergi ödemesi konusunda oturmuş bir sistemin olmaması, bireyleri ve şirketleri vergi ödeme noktasında ciddi anlamda zorda bırakıyor. Ne var ki artık Ziraat Bankası’nın online vergi sistemi var. Gelir İdaresi tarafından tahsil edilen tüm vergileri Ziraat Pay ile arkanıza yaslanıp kolayca ödeyebileceksiniz.

Ziraat Bankası Online Vergi Ödeme Sistemi Hizmete Açıldı

Ziraat Pay ile vergi ödemelerinin daha kolay yapılacağını müjdeledikten sonra şimdi de bu sistemin nasıl kullanılacağı hakkında bir takım bilgiler sunalım. Gelir İdaresi Başkanlığı’nın interaktif vergi dairesi web sitesi üzerinden ödeyeceğiniz vergi türünü belirlemeniz gerekiyor. Bu işlemin ardından ödeme ile ilgili doldurmanız gereken bir takım bilgileri sisteme girmeniz istenir. Bilgileri doldurup ödeme sayfasına geldiğinizde ödeme türü olarak e-Banka seçeneğine tıklamanız gerekiyor.

ziraat-hızlı-ödeme-imkanı

Bu işlemin ardından açılacak sayfada anlaşmalı bankalardan Ziraat Bankası’nı seçmelisiniz. Ziraat Bankası seçiminin ardından internet bankacılığına giriş için yeni bir sayfa açılacak. Burada bilgilerinizle giriş yapmanız halinde tüm bilgiler otomatik olarak karşınıza gelir ve kontrol ettikten sonra onaylamanız halinde ödemeniz kolayca gerçekleşir.

ziraat-vergi-ödeme-ekranı-2

Ziraat Pay sistemi ile MTV ve trafik para cezası ödemelerinizi, yabancı plakalı araçlarla alakalı ödemelerinizi, e-defter uygulamasına dair borçlarınızı, yapılandırmalarınıza ilişkin taksitlerinizi ve daha birçok vergi ödemenizi kolayca gerçekleştirebileceksiniz. Üstelik güvenlik açısından e-Banka seçeneğinin çok daha sağlıklı olacağı da bilinen bir gerçek.

Sadece Ziraat Bankası internet bankacılığı bilgilerinizle Ziraat Pay uygulamasından faydalanabilirsiniz. Eğer internet bankacılığı şifreniz yoksa Ziraat Mobil ya da internet bankacılığı servislerini kullanarak şifrenizi alabilir, hesabınız yoksa online hesap açılış adımıyla hesabınızı kolayca açabilirsiniz.

Vergi ödemeleri konusunda en seçkin bankaların başında gelen Ziraat Bankası, bu uygulama sayesinde vergi ödemelerini deyim yerindeyse çocuk oyuncağı haline getirdi. Ziraat Pay, tamamen ücretsiz bir uygulama olup tüm Ziraat Bankası müşterileri tarafından kolayca kullanılabilsin diye özel olarak tasarlanmıştır. Bu uygulamayı kullanmaya başladıktan sonra vergi ödemesi yapmanın aslında ne kadar kolay olduğunu anlayacaksınız.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@