Ziraat GYO Halka Arz Ediliyor, Ziraat Kuleleri ve Projeler Tamamlanacak!

Borsada halka arz duyuruları yakından takip edilirken Ziraat GYO halka arz işlemleri için talep toplama süreci devam ediyor. 30 Nisan 2021 tarihinde sona erecek süreç ile elde edilecek olan halka arz geliri Ziraat Kuleleri başta olmak üzere projelerin tamamlanması için kullanılacak!

Ziraat GYO Halka Arz Ediliyor, Ziraat Kuleleri ve Projeler Tamamlanacak!

Türkiye'nin en büyük Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı şirketleri arasında yer alan Ziraat GYO 2021 yılının en büyük halka arzı olarak dikkatleri üzerinde toplamaya devam ederken resmi süreç dün itibari ile başlatıldı.

1.6 milyar liralık halka arz büyüklüğü ile borsada büyük yankı uyandıran Ziraat GYO halka arz işlemleri için süreç 28 Nisan 2021 tarihinde başlarken 30 Nisan 2021 tarihi itibari ile talep toplama süreci sona erecek.

HALKA ARZ GELİRİ PROJELERİN TAMAMLANMASI VE KREDİ BORÇLARININ KAPATILMASINDA KULLANILACAK!

Sermaye Piyasası Kurulu SPK tarafından verilen onay kapsamında Ziraat GYO halka arz işlemleri başlatılmıştı. Şirketin yapacağı halk arz işlemi sonrasında mevcut sermayesi 3 milyar 520 milyon 215 bin liradan 1 milyar 173 milyon 405 bin liralık artış ile 4 milyar 693 milyon 620 bin liraya yükseltilmiş olacak.

Oransal dağıtım yöntemiyle yapılacağı ilan edilen halka arz işleminde talebe açılan payların yüzde 73'ü bireysel yatırımcılara, yüzde 7'si Ziraat Finans çalışanlarına yüzde 20'si de kurumsal yatırımcılara ayrıldı. Halka arz işleminin tamamlanmasının ardından 1 milyar 856 milyon 384 bin 172 liralık gelir beklentisi oluşurken elde edilen gelirin büyük bölümü şirketin devam eden projelerinin tamamlanmasında kullanılacak.

Halka arz gelirinin yüzde 65 gibi büyük bir bölümü Ziraat Kuleleleri projesinin tamamlanmasında kullanılırken yüzde 20'lik bölümü ise Bayraklı - İzmir arsası projesi için kullanılacak. Kalan yüzde 15'lik bölüm ise kedi borçlarının kapatılmasına harcanacak.