Ziraat, Halkbank ve Vakıfbank Yüzde 0,99 Faizli Konut Kredisi Başladı Mı? Yeni Konut Kredisi Başvurusu...

Konut kredisinde faiz oranları yüzde 1’in altına kadar çekilmesinin ardından detaylar araştırılmaya başladı. Peki, düşük faizli yeni konut kredisi başvurusu ne zaman? İşte detaylar…

Finans 16.05.2022 - 14:36 16.05.2022 - 14:39

Geçtiğimiz hafta açıklanan düşük faizli yeni konut kredisi paketi kapsamında vatandaşlar başvuru detaylarını ve kredi şartlarını araştırmaya başladılar. Kamu bankaları tarafından verilecek düşük faizli konut finansmanı kapsamında yüzde 0,89 – 0,99 gibi cazip oranlar sunulacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ev sahibi olmak isteyen dar gelirleri sevindirecek müjdenin verilmesinin ardından detaylar araştırılmaya devam ediyor.

Yüzde 0,99 Faizli Konut Kredisi Başvurusu Ne Zaman?

Yeni konut finansman paketleri kapsamında, ilk defa ve tek ev sahibi olacak kişiler için yüzde 0,99 faiz oranları ile kredi verilmesi hedefleniyor. Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank üzerinden ilgili şartları sağlayan vatandaşların başvurularını yaparak kredilerini almaları sağlanacak. 100 bin liradan 2 milyon liraya kadar kullandırılacak kredi kapsamında detaylar henüz netlik kazanmadı. Haziran ayında düşük faizli konut kredisinin detaylarının belirlenmesi bekleniyor.

Konut Finansman Paketi Şartları Neler?

16-20-Mayıs-TOKİ-konut-satış-listesi!-110.000-TL'ye-yüzde-10-peşinat-120-ay-taksitli-ev-arayanlar-illere-bakın-2

Düşük faizli konut finansman paketi kapsamında vatandaşlara verilecek kredilerin dar gelirli aileleri ev sahibi yapması hedefleniyor. 0,99 faizli kredi için 10 yıla kadar vade seçenekleri sunulacak. Öte yandan hane halkı geliri 10 bin liradan az olan vatandaşlar için söz konusu kredilerin verilmesi hedefleniyor.

Öte yandan yeni konut finansmanı paketi kapsamında ikinci pakette yer verilen kredide ise yüzde 0,89 faiz oranları dikkat çekti. Bu krediden yararlanmak isteyenlerin 1 Nisan 2022 tarihinden önce açılan döviz hesaplarının bozdurulması veya fiziki altınlarının Merkez Bankası’na satılması ile kullanılabilecek.

En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

En düşük faiz oranları ile sunulacak konut kredisi desteği kapsamında üç kamu bankası hizmet verecek. Konuya ilişkin net bir açıklama olmamasına karşın en uygun konut kredisi yüzde 0,99 faiz oranları ile Ziraat, Halkbank ve Vakıfbank üzerinden tüm ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara sunulması bekleniyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@