Ziya Selçuk Milli Eğitim Bakanlığı Makamından Bu Yüzden İstifa Etmiş

Eski Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un istifasının nedenine dair dikkat çeken bir yazı geldi. Selçuk'un alt kadrolara söz geçiremediği için istifa ettiği öğrenildi.

Ziya Selçuk Milli Eğitim Bakanlığı Makamından Bu Yüzden İstifa Etmiş

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un istifası uzun süredir gündemde konuşuluyordu. Çeşitli gazeteciler kendi yazılarında Ziya Selçuk'un istifa edeceğine dair yazılar paylaşmışlardı. Bir süredir gündemde olan bu iddialar ise Ağustos ayının ilk haftasında gerçekleşti.

ZİYA SELÇUK'UN İSTİFA NEDENİ?

Ziya Selçuk'un istifasına ilişkin Sözcü Gazetesi yazarı Deniz Zeyrak bir yazı kaleme aldı. Yazısında Ziya Selçuk'un uzun süre sonra neden istifa kararı aldığını değerlendiren Zeyrak, bazı iddiaları gündeme getirdi. Ziya Selçuk'un alt kadrolarla bazı sorunlar yaşadığını söyleyen Sözcü Yazarı, yazısının o bölümünde şu ifadeleri kullandı.

Zeyrak Ziya Selçuk'un alt kadrolara söz geçirememeye başladığını, talimatlarının uygulanmadığını ifade ederek "Son atadığı iki daire (Özel Eğitim ve İnşaat Emlak) başkanının bizzat ilgili bakan yardımcısı tarafından göreve başlatılmaması, Selçuk için "havlu atma" anı oldu.Cumhurbaşkanına çıktığında yardımcılarına söz geçiremediğini anlatıp, "onlar kalacaksa eğer" kendisinin bırakmak istediğini bildirdi." iddiasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bırakın Dedi

Zİya Selçuk'un Cumhurbaşkanı Erdoğan'a gittiğinde durumu anlattığını söyleyen Zeyrek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tavrının bırakın olduğunu ifade etti. Ayrıca yazıda Ziya Selçuk'un istifa haberinin yaklaşık 10 gün önce gelebileceği ancak yangınlar nedeniyle oluşan gündem nedeniyle kararın geciktiği de ifade edildi.

SONRAKİ HABER