Şimdi Ev Sahipleri Düşünsün! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yüksek Kiraya Veto

Şimdi Ev Sahipleri Düşünsün! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yüksek Kiraya Veto
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kira artışlarına dair açıklamalarda bulunarak suistimal olması durumunda bu zulmün önüne geçileceğini açıkladı.

ABD'ye gerçekleştireceği ziyaret öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan havalimanında basın mensuplarının karşısına geçti. Gündem başlıklarını değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD ziyareti öncesi son günlerin en çok konuşulan konusu kira artışlarına değindi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN KİRA ARTIŞLARINA VETO

Kiralık ev fiyatları başta kalabalık büyük kentler ile üniversite öğrencilerinin çok olduğu şehirlerde çok yükselmişti. Öyle ki bazı il ve ilçelerde kiralık ev fiyatları bir önceki seneye göre yüzde 100 hatta daha fazla zamlandı.

Kiralık ev bulmakta zorluk yaşayan vatandaşlar tepkilerini dile getirirken bu süreçte bazı ev sahipleri eski kiracılarını çıkarıp daha yüksek bedelle evlerini kiralamaya başlamışlardı.

Yüz yüze eğitimin başlaması, üniversitelerin açılması ve öğrencilerin şehirlere dönmesi, yaz döneminde evliliklerin artması gibi nedenlerle çok yükselen kiralık ev fiyatlarına ilişkin son açıklama ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD ziyareti öncesinde yaptığı konuşmasında ilgili bakanlıkların çalışacağını ve zulmün sona ereceğini bildirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan yüksek kira fiyatlarına dair "Kira artışlarına yönelik suistimal varsa bunun sorumlusu olan bakan arkadaşlarım bunları yakın takibe almak suretiyle bu zulmün önüne geçeceğiz." dedi.

Şimdi Ev Sahipleri Düşünsün! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yüksek Kiraya Veto

ÖĞRENCİLERİN BARINMA SORUNUNA DA DEĞİNDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında ayrıca üniversite öğrencilerinin yaşadığı barınma sorununa değindi. AK Parti hükümeti olarak öğrenci yurtları konusunda hiçbir hükümetin yapmadığını yaptık diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan "Şu anda bizim bir milyona yakın yatak kapasitesi olan yurtlarımız var. Bizden önceki dönemlerde böyle bir şey söz konusu değildi. Yurtlar, çift yatak bilemediniz üç yataklı odalar olmak üzere modern şekilde yurtlarımızı yaptık." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuya dair ifadelerinde ayrıca CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaptığı açıklamalara da tepki gösterdi.