Emlak Haberleri

Depremde Türkiye'nin en güvenli illeri açıklandı! Depremde Türkiye'nin en güvenli illeri açıklandı! Türkiye’nin önemli deprem uzmanları arasında yer alan Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan deprem riski en düşük olan illeri açıkladı. Türkiye’nin deprem bakımından en güvenli illeri hangileridir?
Binanızda bu çatlak varsa dikkat! Eviniz ağır hasarlı olabilir! Binanızda bu çatlak varsa dikkat! Eviniz ağır hasarlı olabilir! Türkiye deprem ile sarsılınca insanlar deprem bölgesinde olsun veya olmasın çatlak binalarda oturulup oturulamayacağını merak etmeye başladılar. İzmir Ekonomi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Celalettin Kozanoğlu çatlaklar oluşan binalar hakkında önemli uyarılarda bulundu
130 kişilik inşaat mühendisi ekibi deprem bölgesine gidiyor! Binalar tek tek incelenecek! 130 kişilik inşaat mühendisi ekibi deprem bölgesine gidiyor! Binalar tek tek incelenecek! Yapı Denetim ve Deprem Mühendisleri Derneği tarafından inşaat mühendislerinden oluşan 130 kişilik bir ekip kurularak deprem bölgesine gönderiliyor.
İtalyan deprem uzmanı açıkladı! Türkiye 3 metre yer değiştirdi! İtalyan deprem uzmanı açıkladı! Türkiye 3 metre yer değiştirdi! Türkiye’de meydana gelen deprem hakkında yabancı bilim insanlarından değerlendirmeler gelmeye devam ediyor. İtalya Ulusal Jeofizik ve Volkanoloji Enstitüsü Başkanı Carlo Doglioni Türkiye’nin 3 metre hareket ettiğini söyledi.
İlk büyük depremle binalar yoruldu, ikinci depremle yıkıldı! İlk büyük depremle binalar yoruldu, ikinci depremle yıkıldı! Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum deprem ile alakalı açıklamalarda bulunarak 13 milyon vatandaşın depremden etkilendiğini söyledi. Bakan Murat Kurum vatandaşlara da bazı uyarılarda bulundu.
AFAD Türkiye deprem risk haritası 2023! Hangi illerin altından fay hattı geçiyor? AFAD Türkiye deprem risk haritası 2023! Hangi illerin altından fay hattı geçiyor? Kahramanmaraş’ta gerçekleşen depremin ardından Türkiye deprem risk haritasının son güncellenmiş hali merak ediliyor. AFAD tarafından hazırlanan deprem risk haritasında fay hatları hangi illerin altından geçiyor?
Zorunlu deprem sigortası DASK neleri karşılıyor, vatandaşa ne kadar ödeme yapılıyor? Zorunlu deprem sigortası DASK neleri karşılıyor, vatandaşa ne kadar ödeme yapılıyor? Zorunlu deprem sigortası (DASK) ile deprem durumunda hangi zararları karşıladığı ve ne kadar ödeme yapıldığı merak ediliyor. DASK ile vatandaşlara kaç TL ödeme yapılabiliyor?
Marmara depremi tetiklendi mi? Deprem uzmanı bilim insanı açıkladı! Marmara depremi tetiklendi mi? Deprem uzmanı bilim insanı açıkladı! Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin Marmara depremini tetikleyebileceği iddiaları hakkında uzman açıklaması geldi. Marmara depremi tetiklenmiş olabilir mi, bilimsel olarak mümkün mü?
Müteahhitler iş makinelerini deprem bölgesine gönderecekler! Müteahhitler iş makinelerini deprem bölgesine gönderecekler! Türkiye Müteahhitler Birliği, Kahramanmaraş’ta gerçekleşen ve çok geniş bir alanı etkileyen deprem nedeniyle müteahhitlere bir çağrıda bulunarak iş makinelerini bölgeye yönlendirmelerini istedi.
AFAD deprem toplanma alanı e-devlet sorgulama ekranı! Mahalle mahalle deprem toplanma alanları! AFAD deprem toplanma alanı e-devlet sorgulama ekranı! Mahalle mahalle deprem toplanma alanları! Türkiye’nin şiddetli depremlerle karşılaşmasının ardından vatandaşlar deprem toplanma alanlarını araştırmaya başladılar. AFAD deprem toplanma alanları nereler ve nasıl öğrenilir, sorgulama nasıl yapılır?
Tüm ev sahipleri ödeyecekler! Aylık yüzde 2,5 cezası var! Tüm ev sahipleri ödeyecekler! Aylık yüzde 2,5 cezası var! Kira geliri elde eden ev sahiplerinin ödemeleri gereken vergilere dair detaylar belli oldu. Kira geliri vergisine dair detaylar açıklandı. Hangi ev sahipleri kira gelir vergisi ödeyecekler?
Artçı depremler ne kadar devam edecek? Deprem uzmanları açıkladı! Artçı depremler ne kadar devam edecek? Deprem uzmanları açıkladı! Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem hakkında Türkiye’nin ünlü deprem uzmanlarından değerlendirmeler geldi. Vatandaşlara uyarılarda da bulunan uzmanlar depremin boyutunun tahmin edilenden dahi büyük olduğunu söylediler.