Finans

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika faiz açıklaması! Merkez Bankası Ekim ayı PPK toplantısı ile faiz indirimi yapar mı, faizleri indirecek mi? Erdoğan açıkladı! Merkez Bankası Ekim ayı PPK toplantısı ile faiz indirimi yapar mı? Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu 21. Olağan Genel Kurulu'na katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan burada flaş açıklamalarda bulundu. Faizler düşecek mi, Merkez Bankası Ekim ayı faiz kararı ile yeni indirim yapacak mı?
Reuters duyurdu! Ekonomistlerin Eylül ayı enflasyon beklentisi 24 yılın yeni zirvesi Reuters duyurdu! Ekonomistlerin Eylül ayı enflasyon beklentisi 24 yılın yeni zirvesi Eylül ayı enflasyon tahmini beklentisi açıklandı! Ekim 2022 resmi kira artışı oranı ve Eylül ayı enflasyon rakamları için geri sayım başlarken ekonomistlerin enflasyon tahmini beklentisi açıklandı.
Ünlü ekonomist duyurdu! Akaryakıt fiyatları için büyük ters köşe indirim beklenen benzin ve motorine çifte dev zam geliyor Ünlü ekonomist duyurdu! İndirim beklenen benzin ve motorine çifte dev zam geliyor Brent petrol fiyatında yaşanan dev çöküşe rağmen benzin ve motorine yapılmayan indirim büyük tepki çekmişti. Yapılan haberlerde 5 TL indirim beklentisi oluşurken son dakika duyurusu ile çifte zam iddiası gündeme taşındı.
Bakan müjde diyerek bizzat kendisi açıkladı! 18-25 arası gençlere her ay 1.800 TL ödenecek başvuru için tek şart var Bakan müjde diyerek bizzat kendisi açıkladı! 18-25 arası gençlere her ay 1.800 TL ödenecek Gençlere yönelik olarak ödenen sosyal yardımlar her geçen gün artarken bunlardan birini de Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu duyurdu. Beslenme desteği nedir, kimler alabilir, başvuru şartları neler?
Taşeron sözleşmeli personele kadro müjdesi için flaş gelişme! 90 bin işçi kimleri kapsıyor, kadroya kim alınacak? Taşeron sözleşmeli personele kadro müjdesi için flaş gelişme! 90 bin işçi kimleri kapsıyor? Sözleşmeliye kadro sorunu tamamen çözülüyor! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından yapılan son dakika açıklaması ile merak edilen sorular yanıt buldu. 90 bin işçi kim, taşeron işçiler ne zaman kadroya geçecek, son durum ne?
60 ay vadeli destek kredisi! Vakıfbank günde 15 TL taksit ödeyene 20 bin TL kredi veriyor 60 ay vadeli destek kredisi! Vakıfbank günde 15 TL taksit ödeyene 20 bin TL kredi veriyor Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabine toplantısı sonrasında açıklanan destek kredisi için başvuru ekranı açıldı. Vakıfbank destek kredisi nedir, yalıtım kredisi başvuru şartları neler, kimler çekebilir?
Promosyon müjdesi öncesi Ziraat Bankası'ndan emeklilere 16.000 TL nakit para desteği Promosyon müjdesi öncesi Ziraat Bankası'ndan emeklilere 16.000 TL nakit para desteği Emeklilerin maaş promosyonu kampanyaları tüm hızı ile devam ederken milyonlarca emekli kamu bankaları tarafından açıklanacak olan yeni promosyon rakamlarını beklemeye başlamıştı. Süreçte emekliye promosyon müjdesi öncesi Ziraat Bankası destek ödemesi yapmaya başladı.
Ev hanımlarına aylık 500 TL destek ödemesi! Başvurusunu yapan kimlikle PTT'den hemen çekecek Ev hanımlarına aylık 500 TL destek ödemesi! Başvurusunu yapan kimlikle PTT'den hemen çekecek Sosyal yardım destek ödemesi rakamları arttırılırken ödenen destek programı kapsamı da genişletildi. Bir destek müjdesi de ev hanımlarına geldi. Eşi vefat eden ev hanımlarına aylık 500 TL, 2 ayda bir ise PTT üzerinden 1.000 TL destek ödemesi yapılıyor.
Yapı Kredi Bankası tüm müşteriler için duyurdu! 2.500 TL nakit hediye kampanyası! Yapı Kredi Bankası tüm müşteriler için duyurdu! 2.500 TL nakit hediye kampanyası! Yapı Kredi Bankası tarafından açıklanan kampanyaya göre tüm müşteriler için 2.500 TL nakit hediye veriliyor. Bu nakit hediyeyi alabilmenin ise bazı koşulları bulunuyor. Peki Yapı Kredi Bankası hangi koşullarla 2.500 TL nakit hediye veriyor?
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret zammı, faiz, enflasyon, dolar kuru ve destek açıklamaları Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret zammı, faiz, enflasyon, dolar kuru ve destek açıklamaları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı televizyon programında ekonomiye dair önemli açıklamalar yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı asgari ücret zammı açıklaması ise özellikle dikkat çekti. Asgari ücrete ne kadar zam yapılacak?
EYT'de staj mağdurları ayrıntısı belli oldu! Staj sürelerine borçlanma hakkı mı geliyor? EYT'de staj mağdurları ayrıntısı belli oldu! Staj sürelerine borçlanma hakkı mı geliyor? EYT düzenlemesi ile alakalı olarak ayrıntılar oldukça merak ediliyor. Hemen hemen nasıl bir düzenleme yapılacağı belli olsa da staj mağdurları ile alakalı uygulanacak yeni kurallar merak ediliyor. EYT’de staj mağdurları sorunu nasıl çözülecek.
Kamu bankalarına ihtiyaç kredisi resti! QNB Finansbank ve TEB faizleri indirdi! Kamu bankalarına ihtiyaç kredisi resti! QNB Finansbank ve TEB faizleri indirdi! İhtiyaç kredisi kullanmak isteyenlere iki özel bankadan özel fırsat haberi geldi. QNB Finansbank ve TEB tarafından müşterilere düşük faizle ihtiyaç kredisi verilmeye başlandı. Bu bankaların ihtiyaç kredisi faizleri kamu bankalarının faizlerinin dahi aşağısına çekildi.