Ayda sadece 750 TL ödeyerek ev sahibi olabilirsiniz! Kimler SGK destekli faizsiz konut kredisi çekebilir?

Ayda sadece 750 TL ödeyerek ev sahibi olabilirsiniz! Kimler SGK destekli faizsiz konut kredisi çekebilir?
Konut ve kira fiyatlarının hızla yükseldiği günümüzde ev sahibi olmak giderek zorlaşıyor. Bu süreçte ayda sadece 750 TL ödeyerek ev sahibi yapan formül SGK’dan geldi...

Son dönemde inşaat sektöründe yaşanan yavaşlamaya paralel bir şekilde konut talebinin artması, ev fiyatlarını çok yüksek seviyelere çıkardı. Artan ev fiyatlarıyla birlikte kira fiyatlarında da yüksek rakamlar konuşulmaya devam ediyor. Bu süreçte barınma krizi endişesiyle birlikte konuta olan talep hızla artıyor. Düşük gelirli vatandaşlar için ev sahibi olmak artık hayalden öteye geçmezken, vatandaşlara müjdeli haber Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan (SGK) geldi.

Barınma, eşya yardımı ve kira desteği gibi sosyal yardımlarla adından söz ettiren SGK’da bu sefer faizsiz konut kredisi gündem oldu. Konut satın alırken faiz ödeme zorluğu olmadan hayallerindeki eve sahip olmak isteyenler için kritik süreç başladı. 2022 yılında 240 bin TL üzerinde sıfır faizli kredi desteğinden yararlanmak için SGK Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nden alınacak hak sahibi belgesi önem taşıyor.

SGK Destekli Faizsiz Konut Kredisi Detayları

Ayda sadece 750 TL ödeyerek ev sahibi olabilirsiniz! Kimler SGK destekli faizsiz konut kredisi çekebilir?

Sosyal Güvenlik Kurumu destekli bu konut kredisi kampanyasından sadece harp veya vazife malulü vatandaşlar yararlanabiliyor. Sıfır faizli kredi çekerek hayallerindeki eve sahip olmak isteyenler, SGK Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nden hak sahibi belgesi almadan başvuru yapamıyor. Bu belge ile Ziraat Bankası’na başvuru yapan harp veya vazife malulü hak sahipleri, düşük maliyetlerle konut sahibi olma keyfini yaşıyor. Kampanya detaylarına göre sigortalının kendisi veya geride kalan hak sahipleri eş, çocuk, anne, baba bu krediden yararlanabiliyor.

Faizsiz Konut Kredisi Hesaplama

Harp veya vazife malulü olmaları sebebiyle aylık bağlananlar, 15 Temmuz gazileri, dul ve yetimleri faizsiz konut kredisiyle ev sahibi olabiliyor. Vatandaşların büyük ilgisini çeken SGK destekli Faizsiz Konut Kredisi’nde 3 bin lira aylığı olanlar konut kredisinde 750 TL taksit ödüyor. Kredinin geri ödemesinde harp veya vazife malulü aylığın dörtte biri oranında kesinti yapılıyor.