Dolar ve Altın İçin Uzmanından Yeni Fiyat Tahmini

Dolar ve Altın İçin Uzmanından Yeni Fiyat Tahmini
Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş son dakika altın fiyatları tahmini ve dolar yorumları ile yine büyük yankı uyandırdı. Altın ne olur, dolarda beklenti ne yönde,

Dolar kuru ve altın fiyatları anlık olarak değişen veri akışı ile şekillenmeye devam ederken Nisan ayı sonunda ve Mayıs'ta dolar, altın tahminleri de yakından takip ediliyor. Hem elinde doları, altını olanlar hem de dolar ve altını yatırımı yapmak için fırsat arayan kişiler "fiyatlarda yön ne olur?" sorusuna yanıt arıyordu.

Konu hakkında bomba açıklamayı Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş yaptı. İslam Memiş son dönemde ekonomide yaşanan gelişmeleri eleştirirken süreçte gerekli önlemlerin acilen alınmaması durumunda hem altın fiyatları hem de dolar kurunda sert bir yükseliş yaşanacağını iddia etti. Özellikle de dolar kuru tahmini çok konuşulan Memiş altın fiyatlarında da yükseliş beklediği tarihi açıkladı.

DOLAR NE OLUR UZMAN YORUMLARI: MAYIS AYINDA 1 DOLAR KAÇ TL OLUR, YÜKSELECEK Mİ?

Yapmış olduğu başarılı tahminleri ile adını duyuran ve geniş bir takipçi kitlesine ulaşmayı başaran İslam Memiş yeni dolar kuru tahmini ile yine büyük yankı uyanırdı. TÜİK tarafından açıklanan son enflasyon rakamlarını değerlendiren İslam Memiş, açıklanan rakamın yüzde 61 olmasına rağmen halkın hissettiği rakamın yüzde 120 seviyesine ulaştığını belirterek ekonomi yönetiminin mutlaka zihniyetini değiştirmesi gerektiğinin altını çizdi.

Borsa İstanbul'da yaşanan yükselişi de sağlıklı bulmadığını belirten İslam Memiş "Bu kadar yüksek enflasyona karşın dolar sabit kaldı hatta biraz geriledi. Sağlıklı mı, bence değil. Günün birinde patladığında fena patlar. Aralık ayında gördüğümüz 18'li seviyeler yeniden olabilir" diyerek 18 TL seviyesini işaret etti.

Dolar ve Altın İçin Uzmanından Yeni Fiyat Tahmini

NİSAN AYI BÜYÜK FİNAL YAPACAK, ALTIN FENA PATLAYACAK, O TARİHTE ÇARŞI PAZAR KARIŞACAK!

Altın fiyatlarındaki başarılı tahminleri ile ünlenen İslam Memiş son altın yorumu ile ise Nisan ayının alım fırsatı için final ayı olacağını belirterek Mayıs ayında küresel piyasalarda büyük bir fırtına patlayacağını, bunun için önlem alınması gerektiğini söyledi. Gram altının tekrar 900 liranın altına sarkması durumunda alım fırsatı vereceğini belirten Memiş, ons altın fiyatı için ise 1925 dolar seviyesinin halen kritik bir konuma sahip olduğunu dile getirdi.

Dolar ve Altın İçin Uzmanından Yeni Fiyat Tahmini

MAYIS 2022 DOLAR KURU FİYATI TAHMİNİ: DOLAR MAYIS'TA NE OLUR?

NOT: Burada yer alan bilgiler İslam Memiş tarafından yapılan yorumlardan derlenmiş olup, emlak365.com tarafından yatırım tavsiyesi verilmemiştir. Bu bilgiler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.