Memur Maaş Zammı Enflasyon Farkı İçin Eşel Mobil Formülü: Maaşlara Her Ay Zam Gelecek!

Memur Maaş Zammı Enflasyon Farkı İçin Eşel Mobil Formülü: Maaşlara Her Ay Zam Gelecek!
Mayıs ayı enflasyon memur zammı için beklenen rakam TÜİK tarafından açıklanırken Memur Sen enflasyon farkı maaş zammı için eşel mobil sistemi talep etti.

Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar Şubesi için inşa edilen yine binanın açılış törenine katılan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın önemli açıklamalarda bulundu. Son dönemde yükselen enflasyon rakamları nedeni ile sabit gelirli kişilerin mağdur olduğunu belirten Yalçın bir kere daha eşel mobil sistemini gündeme taşıdı.

Enflasyonist bir ortamda sabit gelirli çalışanların her zaman desteklenmesi gerektiğini belirten Yalçın kendileri için en iyi zammın piyasa istikrarı ve düşük enflasyon olacağını dile getirdi. Sabit gelirli kişilerin sürekli olarak kayıp yaşadığını belirten Ali Yalçın, çözüm için önerilerini sundu.

MEMUR MAAŞLARINA ENFLASYON ZAMMI İÇİN EŞEL MOBİL SİSTEMİ GELİR Mİ?

Enflasyonun hızlı bir şekilde yükseldiğini belirten Yalçın "Enflasyonist ortamlar bazen sermaye sahiplerine ciddi avantajlar sağlıyor ve güçleri yükseliyor. Bu tip durumlarda sabit gelirliler sürekli kaybediyor. Bizim için en iyi zam, düşük enflasyon ve piyasa istikrarıdır.

Enflasyon çıktığı anda direkt memura o ay maaşta yansıyacak şekilde eşel mobil sisteminin devreye alınmasının altını bir kez daha çiziyorum. Çünkü sabit gelirlileri korumak gerekir" diyerek bir kere daha enflasyona endeksli maaş zammını gündeme taşıdı.

Memur Maaş Zammı Enflasyon Farkı İçin Eşel Mobil Formülü: Maaşlara Her Ay Zam Gelecek!

Söz konusu düzenlemenin hayata geçirilmesi durumunda aylık olarak açıklanan enflasyon rakamlarına göre maaş zamları aylık olarak hesaplara yansıtılacak. Böylelikle çalışanlar 6 aylık enflasyon zammı için beklemek zorunda kalmazken enflasyon yükseldiği takdirde maaşlar aylık olarak gerçekleşen enflasyon oranında zamlanacak.

Emlak365.com