Özel bankalar sahneden çekiliyor, kamu bankaları geliyor! Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank maaş promosyonunu için deprem yaratacak süper promosyon iddiası

Akbank dün aldığı şok karar ile emekliye maaş promosyonu için ödediği rakamı düşürmüştü. Bugün yeni emekliye maaş promosyonu iddiası kulislere bomba gibi düştü. Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası süper emekli maaş promosyonu ile 10 bin TL ödeme mi yapacak?

Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank maaş promosyonunda deprem yaratacak süper promosyon iddiası

Emekli maaş promosyonu için ödenen rakamlar bu sene emekli maaşlarına gelen zamların etkisi ile rekor oranda zamlanırken kamu bankaları bu yarışta özel bankaların gerisinde kalmıştı. Hatırlanacağı üzere maaş promosyonunda yükselişin fitilini ilk olarak Akbank ateşlemiş, yapmış olduğu duyuru ile emekli maaş müşterilerine ödenen rakamı 7 bin 500 TL'ye çıkardığını açıklamıştı. 

Dün ise Akbank emekli maaş müşterisi promosyon ödemelerini yeniden güncelleyeceği iddia edilmiş ve ödenen rakamın yarı yarıya düşürüleceği dile getirilmişti. Akbank tarafından 1 Eylül tarihi itibari ile yeni emekli maaş müşterisi promosyon tutarının 3 bin 500 liraya çekileceği iddiası gündeme bomba gibi düşerken Eylül ayında sahaya kamu bankalarının çıkacağı belirtildi. 

ÖZEL BANKALAR DÜŞÜRECEK, KAMU BANKALARI YÜKSELTECEK! 

Finans kulisleri son dönemde kredi faiz oranları kadar emekli maaş promosyonu haberleri ile de çalkalanmaya devam ediyor. Özel bankaları birbirleri ile girmiş oldukları emekli maaşı promosyon yarışında çılgın rakamlar sunmaya başlamış, süreçte kamu bankaları ise bu yarışta geri kaldıkları için eleştiri oklarının hedefi haline gelmişti. Seçim öncesi emeklilerin dört koldan desteklenmesini isteyen hükümet tarafından kamu bankalarına yeni promosyon talimatı gittiği iddia edildi. 

Özel bankalar sahneden çekiliyor, kamu bankaları geliyor! Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank maaş promosyonunu için deprem yaratacak süper promosyon iddiası

ZİRAAT BANKASI EMEKLİ MAAŞ PROMOSYONU 2022 NE KADAR, KAÇ TL?

Özel bankalarda emekli maaş promosyonu rakamlarının 7 bin 500 TL seviyesine kadar çıkmasına rağmen kamu bankalarının bu yarışta geri kalması büyük eleştirilere neden oluyordu. Yürütülen çalışmalar kapsamında sonunda kamu bankalarının Eylül ayında bu yarışa dahil olacakları iddia edildi. Eylül ayında özel bankaların kampanyalarının sona ermesi ile kamu bankaları devreye girecek. 

1.500 TL altında emekli aylığı alanlara 500,00 TL,

1.500 TL ila 2.500 TL arasında emekli aylığı alanlara 625,00 TL,

2.500 TL ve üzerinde emekli aylığı alanlara 750,00 TL tutarında olmak üzere ödenen promosyon tutarlarına 10 kat zam gelecek! 

Özel bankalar sahneden çekiliyor, kamu bankaları geliyor! Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank maaş promosyonunu için deprem yaratacak süper promosyon iddiası - Resim : 2

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI KAMU BANKALARINA TALİMAT VERDİ İDDİASI! EYLÜL AYINDA ZİRAAT BANKASI, HALKBANK VE VAKIFBANK EMEKLİ MAAŞ PROMOSYONU 10 BİN TL Mİ OLACAK?

Kulislere sızdırılan son bilgilere göre Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından kamu bankalarına promosyon talimatı verildi. Şu anda 750 TL olarak ödenen rakam 10 katına çıkartılarak 7 bin 500 TL olarak ödenecek. Ayrıca emeklilere kredi kartı, otomatik ödeme talimatı ve emekli maaş müşterisi yakınını getirme gibi ek kampanyalar ile bu rakamı 10 bin liraya tamamlama fırsatı sunulacak...